Zamknij
REKLAMA

Orszak trzech króli po raz pierwszy w Tuszowie Narodowym

10:45, 08.01.2019 | M.B
REKLAMA
Skomentuj

Po raz pierwszy w centrum tuszowskiej gminy przeszedł Orszak Trzech Króli a warunki atmosferyczne iście zimowe dodały całemu wydarzeniu uroku. Królowie wyruszyli w podróż by jak tradycja każe złożyć pokłon Dzieciątku Jezus. 

Barwny korowód spotkał się na placu przed Urzędem Gminy, gdzie nastąpiło wspólne kolędowanie i korowód ruszył do Kościoła Matki Bożej Wspomożenia Wiernych mijając po drodze niegościnnych  gospodarzy, pasterzy którym Aniołowie zwiastowali dobrą nowinę oraz dwór podstępnego Heroda by w kościele pokłonić się Nowonarodzonemu Bogu w ubogiej stajence. 

Po mszy świętej odprawionej przez proboszcza ks. Wiesława Koniora orszak wraz z mieszkańcami udał się na plac gen. Sikorskiego by wspólnie kolędować i cieszyć się z „Wesołej Nowiny”.  

Organizatorem pierwszego Orszaku Trzech Króli był Gminny Ośrodek Kultury w Grochowem pod patronatem Wójta Gminy Andrzeja Głaza i Proboszcza Parafii MBWW w Tuszowie Narodowym ks. Wiesława Koniora. 

Sceny biblijne odegrali dorośli, młodzież i dzieci z zespołów artystycznych GOK a muzycznie orszak poprowadziła kapela „Grochowiacy”. 

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone