Zamknij
REKLAMA

Konwent wójtów w Tuszowie Narodowym

10:27, 03.12.2018 | M.B
REKLAMA
Skomentuj

Pierwszy konwent wójtów po wyborach samorządowych, które miały miejsce 21 października 2018 roku odbył się w Tuszowie Narodowym, miejscu urodzenia generała Sikorskiego.

Wzięli w nim udział prezydent Mielca Jacek Wiśniewski, starosta powiatu Stanisław Lonczak, burmistrz Radomyśla Józef Rybiński oraz wszyscy wójtowie powiatu mieleckiego. Gościem konwentu był radny do sejmiku Jan Tarapata oraz komendant powiatowy policji nadkomisarz Jacek Juwa. Gośćmi konwentu byli też wójtowie gmin  powiatu kolbuszowskiego: Cmolas, Niwiska i Ostrów. 

Witając gości Andrzej Głaz wójt gminy Tuszów Narodowy, podkreślił, że pierwszy konwent odbywa się w wyjątkowym miejscu, tj. urodzenia generała Sikorskiego, który swoje życie realizował w myśl hasła: Bóg, honor, ojczyzna. Ma ono szczególne znaczenie w 2018 roku, roku obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. 

Na pierwszym spotkaniu poruszono problemy, z którymi borykają się samorządy. Jednym z nich jest bardzo wysoki wzrost kosztów wywozu odpadów m.in. na skutek braku konkurencji wśród firm wywożących i odbierających odpady. Kolejny to bardzo duży wzrost cen energii, co przełoży się na koszty gmin. 

W czasie konwentu dyrektor Zakładu Aktywności Zawodowej w Maliniu Tomasz Flis przedstawił ofertę zakładu. Zachęcał też włodarzy do zamawiania usług, celem wspierania ośrodka, w którym pracują niepełnosprawni z całego powiatu mieleckiego. 

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

ZawiszaZawisza

0 1

Powiem tak wszystkie kraje Europy po za naszym krajem myślą o przyszłości by żyło się ludziom lepiej a my myślimy o przeszłości i Piłsuckim i dopuki się to nie zmieni to polska będzie zasciankiem Europy pod każdym względem i tu nie ma co radzić 21:38, 08.12.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

bolanbolan

0 0

Piłsudskim 09:05, 12.12.2018


REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone