Zamknij
REKLAMA

Jan Mycek honorowym obywatelem gminy Padew Narodowa

09:34, 26.10.2018 | M.B
REKLAMA
Skomentuj

Na wniosek wójta Gminy Padew Narodowa w dniu 28 września 2018 r. Rada Gminy w Padwi Narodowej, w uznaniu zasług dla człowieka wielce zaangażowanego w rozwój społeczności lokalnej i upamiętnienie historii Gminy Padew Narodowa, prowadzącego szeroką działalność społeczną, wielokrotnie nagradzanego i wyróżnianego za swoją pełną zaangażowania aktywność zawodową przyznała Janowi Myckowi tytuł Honorowego Obywatela Gminy Padew Narodowa. 

Na szczególną uwagę w jego w pracy na rzecz społeczności lokalnej zasługują podjęte z jego inicjatywy uchwały w sprawie wyrażenia woli przynależności Gminy Padew Narodowa do powiatu mieleckiego. 

Jan Mycek był orędownikiem podejmowania działań w kierunku głębszego poznania historii i współczesności „Małej Ojczyzny”. Efekty jego działań w tym kierunku  to wykonane pamiątkowe tablice, publikacje książkowe upamiętniające historię Gminy Padew Narodowa, a w szczególności: wydana w 2000 r monografia – Gmina Padew Narodowa (praca zbiorowa pod red. Józefa Witka), uroczyste obchody w 2010 r 600. Rocznicy Bitwy pod Grunwaldem i 100. Rocznicy budowy Pomnika Grunwaldzkiego w Padwi Narodowej, obchody w 2012 r 80. Rocznicy budowy Domu Ludowego w Padwi Narodowej, zainicjowanie wieczornicy poświęconej postaci Ludwiki Uzar-Krysiakowej naszej rodaczki, strażniczki więziennej na Pawiaku w Warszawie łączniczki w zakresie komórek więziennych Delegatury Rządu na Kraj (grudzień 2012), pamiątkowe tablice poświęcone wybitnym postaciom: Posłowi Franciszkowi Krempie (2013), Posłowi Maciejowi Czechurze (2014), rodzeństwu Józefie i Janowi Czajom żołnierzom Armii Krajowej (2016).

Jan Mycek na przestrzeni całej swej działalności samorządowej szczególną uwagę poświęcił  sprawom oświaty i edukacji młodego pokolenia. Aktywnie wspierał potrzeby placówek oświatowych i kulturalnych (nagłośnienie sali i hali gimnastycznej, zakup księgozbiorów do biblioteki szkolnej i biblioteki publicznej, wyposażenia Gminnego Ośrodka Kultury).

Bliskie mu były potrzeby najmłodszych mieszkańców naszej gminy czego efektem była budowa budynku na potrzeby utworzenia przedszkola. 

Nadanie tego tytułu jest wyrazem szacunku za postawę społeczną Jana Mycka oraz jego osobisty wkład w promocję naszej gminy na forum lokalnym i krajowym. 

Podczas uroczystej sesji Rady Gminy, która odbyła się w dniu 17 października br. w Sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Padwi Narodowej Wójt Gminy Padew Narodowa Robert Pluta wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Januszem Bikiem, Wiceprzewodniczącym Rady Gminy Janem Uzarem i Przewodniczącym Konwentu Sołtysów Edwardem Kołkiem oficjalnie wręczyli Janowi Myckowi Akt Nadania Tytułu Honorowego Obywatela Gminy Padew Narodowa oraz okolicznościową statuetkę.

REKLAMA
(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

muniekmuniek

0 0

Cisza no i co z tej ciszy jak ja nie wiem na kogo dać głos !zacznę chyba wyć ! 17:11, 03.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone