Zamknij
REKLAMA

Lekarz z Mielca konsultantem wojewódzkim

12:31, 06.11.2019 | M.B
REKLAMA
Skomentuj

Z rąk wojewody podkarpackiego, dr n. med. Andrzej Wrona, ordynator Oddziału Urologii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Specjalistycznego w Mielcu, odebrał nominację na stanowisko Konsultanta Wojewódzkiego w Dziedzinie Urologii. 

Z dniem 29 października 2019 r., na pięcioletnią kadencję, został powołany konsultant wojewódzki w dziedzinie urologii dr n. med. Andrzej Wrona, który pełni funkcję ordynatora Oddziału Urologii Ogólnej i Onkologicznej w Szpitalu Specjalistycznym im. Edmunda Biernackiego w Mielcu.

Natomiast z dniem 31 października 2019 r., na pięcioletnią kadencję, został powołany konsultant wojewódzki w dziedzinie audiologii i foniatrii - dr n. med. Katarzyna Augustyn, która pracuje w poradni laryngologicznej w Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy w Rzeszowie. Jak podkreślił dr Andrzej Wrona, nominację uznaje za wielkie wyróżnienie i zaszczyt, a w planach ma kontynuację zadań wykonywanych przez poprzedników, które to są szczegółowo sformułowane.

Konsultanci wojewódzcy m.in. wydają opinię, czy dana jednostka powinna zostać wpisana na listę placówek mogących prowadzić specjalizacje lekarzy, wnioskują do okręgowych rad samorządów zawodowych, żeby sprawdziły czy osoby wykonujące dany zawód medyczny należycie pełnią swoje obowiązki. Na wniosek wojewody wydają opinię, czy podmiot leczniczy spełnia warunki, żeby udzielać świadczeń zdrowotnych w danej dziedzinie medycyny. Na podstawie kontroli, wydają też opinię czy jednostka uprawniona do prowadzenia stażu podyplomowego lekarzy spełnia niezbędne wymagania.

- Oczywiście w każdej pracy, nawet, gdy zadania są skonkretyzowane, jest jakaś myśl przewodnia, którą trzeba się kierować. Warto widzieć ogólny cel. A jest nim dla mnie na pewno rozwój podkarpackiej urologii, jej unowocześnianie, uświadamianie kręgów, które mają wpływ na ewolucję tej dziedziny, że ten rozwój nie może się zatrzymywać - podkreśla dr Andrzej Wrona.

Jaki charakter ma taka nominacja dla czynnego lekarza? Czy nowy Konsultant Wojewódzki ma plany wobec młodych lekarzy? M.in. na te pytania odpowiedź znajdziecie Państwo w krótkim materiale wideo:

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

fajniefajnie

17 1

mnie się wydaje, że te związkowe dymy to przemawiają tylko do samych związkowców, a reszta ludzi gdzieś, tam pod spodem wie, że ten szpital ma wiele dobrego do zaoferowania i że gdyby tylko dać żyć temu szpitalowi i płacić za usługi medyczne, to dałby sobie rade w cuglach. i to jeden z dowodów. 12:38, 07.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

miło miło

11 0

gratulacje,p. doktorze, dobry lekarz, świetny fachowiec a do tego CZŁOWIEK 19:11, 07.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

XX

5 0

Tak to zwykle jest. Cudze chwalicie swego nie znacie. jak się pojedzie gdziekolwiek dookoła to o mieleckim w szpitalu słychać wiele dobrego Zresztą tak samo tutaj na miejscu od zwykłych ludzi którzy dowiadują się w różnych akcjach i idą do szpitala który im tak naprawdę pomaga. ale przez te wszystkie sztuczne zawirowania właśnie i związkowe i polityczne to szpital tylko traci. gdyby dać mu się odbić pod względem pieniędzy z nfz-u i pozwolić funkcjonować w spokoju to bez problemu byłby nasz wielki atut jako miasta. 12:42, 08.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone