Zamknij

Noc Otwartych Sądów także w Mielcu. W piątek

11:32, 21.05.2025 Aktualizacja: 11:38, 21.05.2025
Fot. Kacper Strykowski / hej.mielec.pl Fot. Kacper Strykowski / hej.mielec.pl

W popołudnie i wieczór 23 maja - w Dzień Wymiaru Sprawiedliwości - chętne sądy otwierają swoje budynki dla lokalnych społeczności. Wśród zaplanowanych aktywności są m.in. zwiedzanie sądu, symulacje rozpraw, warsztaty czy pokazy. W akcji bierze udział Sąd Rejonowy w Mielcu.

Sąd Rejonowy w Mielcu zaprasza do udziału w wydarzeniu „Noc Otwartych Sądów", które odbędzie się 23 maja w godzinach od 17:00 do 22:00 w budynku Sądu Rejonowego w Mielcu przy ul. Kościuszki 15.  Wydarzenie odbędzie się w ramach czterech paneli tematycznych.

Program:

  • zwiedzanie budynku Sądu
  • wykład i prezentacja multimedialna nt. historii mieleckiego sądownictwa od czasów Cesarko-Królewskiego Sądu Powiatowego w Mielcu do teraźniejszości

17:00 -„Temiliada” – panel adresowany do rodzin z dziećmi (najmłodszych m. in. uczniów klas szkół podstawowych 1-6). W ramach panelu przewidziane jest zwiedzane Sądu w oparciu o zasady gry terenowej. Uczestnicy zabawy otrzymają mapę Sądu (plan ewakuacyjny, na którym zaznaczone będą „pit stop’y”, w których będzie należało wykonać zadanie, uczestnik zdobywa pieczątkę na swojej mapie i może pójść dalej.

18:00 - Konflikt można rozwiązać …inaczej” - panel adresowany do wszystkich grup wiekowych. Symulacja mediacji ze skutkiem pozytywnym oraz symulacja mediacji zakończonej niepowodzeniem, a tym samym symulacja rozprawy;

17:00 - „Księgi Wieczyste z bliska” - prelekcja poświęcona prawu własności, wpisowi w księdze wieczystej, możliwość obejrzenia LWH oraz zwiedzania archiwum ksiąg wieczystych;

20:00 -„Mroki przeszłości, a teraźniejszość”, czyli Sąd Rejonowy w Mielcu na kartach historii - panel adresowany do wszystkich grup wiekowych. Wykład poświęcony historii mieleckiego sądownictwa od czasów Cesarko-Królewskiego Sądu Powiatowego w Mielcu do teraźniejszości (w tym prezentacja multimedialna) oraz wystawa fotograficzna „Sąd Rejonowy w Mielcu w obiektywie aparatu”

(hm)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%