Zamknij
REKLAMA

Katarzyna Hudy członkiem Związku Literatów Polskich

11:27, 13.05.2022 | mb
Skomentuj
REKLAMA

Decyzją Komisji Weryfikacyjnej, przy Zarządzie Głównym Związku Literatów Polskich, członkini Mieleckiego Towarzystwa Literackiego - poetka Katarzyna Hudy, została przyjęta w poczet członków ZLP.

Katarzyna Hudy będzie siódmym członkiem MTL, spośród ośmiu jego członków w Mielcu. Najmłodsza członkini rzeszowskiego oddziału ZLP urodziła się 21 lipca 1979 r. w Mielcu. Ukończyła filozofię na Uniwersytecie Rzeszowskim, Pedagogikę Opiekuńczo-Wychowawczą w Akademii „Ignatianum” w Krakowie i Oligofrenopedagogikę.

Na co dzień pracuje z dziećmi niepełnosprawnymi w Ośrodku Rewalidacyjno-Wychowawczym w Pniu. Mieszka w Izbiskach. Pisanie jest dla niej terapią i intelektualnym fotografowaniem świata.

Jej wiersze były dotąd wyróżnione w ogólnopolskim konkursie literackim „Źródło” w Tarnowie, w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Fundamenty” w Dębicy, zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie literackim organizowanym przez SCKiB w Szczucinie „Salony Poezji” oraz szereg innych. W 2019 roku wydała debiutancki tomik poezji „Druga strona myśli”, w roku 2020 „Zagubione skrzydło”, a w roku 2021 „Chleb posmarowany życiem”.

 

(mb)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

maria maria

1 0

co ta pani taka smutna😠 12:04, 16.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%