Zamknij
REKLAMA

„Dygresje” w nowej odsłonie. Premiera w grudniu

11:37, 03.12.2021 | mb
Skomentuj
REKLAMA

Już początkiem grudnia ukaże się „Dygresje” Nr 4-5 — Mieleckiego Rocznika Literacko-Kulturalnego, który, na 268 stronach, zawiera 132 zdjęcia i 54 artykułów z różnych dziedzin literatury.

Pismo przedstawia bogatą plejadę autorów, pośród których prym wiedzie aż dwudziestu trzech poetów, trzech prozaików, sześciu krytyków, trzech satyryków i pięciu autorów rozmaitości. W numerze, po raz pierwszy, pojawił się rozdział eseje, są krótkie formy satyryczne, felietony, teksty krytyczno-literackie, literatura faktu, mieleckie rozmaitości kulturalne, teksty o zmarłych w 2020 roku Józefie Załuckim i w 2021 Wiesławie Kulikowskim, a także wspomnienia mieleckiego globtrotera i poezja nadesłana.

Można w nim także znaleźć, na okładce abstrakcję, mało znanej mieleckiej malarki Krystyny Burek, natomiast na kartach rocznika fotografie obrazów Małgorzaty Wiech – większości z ostatniej wystawy w Miejskiej Bibliotece Publicznej SCK w Mielcu. Wiele ciekawych wątków z jej ciekawej twórczości ozdabia, w znakomity sposób, karty rocznika.

Redakcją całości ponownie się zajął prezes Mieleckiego Towarzystwa Literackiego Zbigniew Michalski, zaś korektę wykonała Barbara Augustyn. Łącznie w roczniku prezentuje się 39 autorów. Zdjęcia z imprez pochodzą od kilkunastu osób.

Profesjonalny skład całości rocznika przygotował zaprzyjaźniony grafik z Rzeszowa. Drukiem zajmuje się sandomierskie Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia. Spośród twórców jest jeden debiutujący poeta i dwoje prozaików. Promocję nowych „Dygresji” w Mielcu przewidziano na początek lutego 2022 roku.

(mb)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%