Zamknij
REKLAMA

Autorskie spotkanie z mocnymi akcentami lirycznymi

12:44, 13.09.2021 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Bardzo ciekawą imprezą Mieleckiego Towarzystwa Literackiego było 11 września 2021 r. spotkanie autorskie Jerzego Gronkiewicza - lekarza, poety barda i kompozytora z Jasła w siedzibie MTL mieszczącej się w „Łojczykówce”.

Autor z Jasła przywiózł ze sobą do Mielca swoje pięć książek wydrukowanych w wydawnictwie „Adam Marszałek”. Można było wśród nich znaleźć dwa obszerne zbiory wierszy, ale także publikacje poświęcone dzieciom.

Razem z autorem przybyli dwaj członkowie jego zespołu: Mariusz Wiatr i Mariusz Szlachetka.

W rolę konferansjera wcielił się prezes MTL – Zbigniew Michalski. Po przywitaniu gości zaanonsował on występ Barbary Augustyn i Katarzyny Hudy. Przedstawiły one, z akompaniamentem zespołu, wybrane wiersze z książki „Recepty miłosne” – tej samej, której promocja nie odbyła się w marcu 2020 r. w Mielcu.

Miał też swoje drugie pięć twórca pochodzący z Dąbrówki nieopodal Jasła: zachwycił interpretacjami własnych piosenek, z mocnymi akcentami lirycznymi, ale także odczytał kilka swoich wierszy: opowiadają one o powrocie do natury, świętościach bieszczadzkiej ziemi i... miłości.

Podczas swego występu wspomniał także śp. Józefa Załuckiego.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

szytelnikszytelnik

1 0

przepraszam bardzo, ale kiedy następny tomik Z.Michalskiego? bo przeczytałem już wszystko 15:11, 13.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%