Zamknij
REKLAMA

W Grochowem zaśpiewali partyzanckie pieśni

11.37, 30.09.2022 mb Aktualizacja: 11.37, 30.09.2022
Skomentuj
REKLAMA

W sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Grochowem miał miejsce Gminny Przegląd Pieśni Żołnierskich, Wojskowych i Partyzanckich, który honorowym patronatem objął wójt gminy Tuszów Narodowy.

Przegląd odbył się w ramach cyklu wydarzeń kulturalno-sportowych zorganizowanych w tuszowskiej gminie mających na celu upamiętnienie wydarzeń września 1939 roku.

W przeglądzie udział wzięli reprezentanci wszystkich szkół podstawowych terenu gminy. Uczestnicy przeglądu mieli za zadanie zaprezentować jeden utwór z okresu II wojny światowej. Natomiast komisja powołana przez organizatorów w składzie: Grażyna Świerczyńska - wieloletni instruktor GOK w Grochowem, Partycja Krempa - dyrektor GBP w Tuszowie Narodowym oraz Monika Wilczyńska - instruktor GOK w Grochowem typowała najlepszą prezentację do Nagrody Specjalnej Przeglądu 2022.

Uczestnicy zaprezentowali piękne pieśni, urozmaicając występy odpowiednimi stylizacjami. Za najlepszy występ przeglądu uznano prezentację Wiktorii Piechoty ze Szkoły Podstawowej w Czajkowej.

Wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy wręczyła sekretarz gminy Renata Paterak, która gratulując występów uczniom dziękowała nauczycielom i dyrektorom za zainteresowanie przeglądem i przygotowanie dzieci i młodzieży. Wójt Gminy ufundował dla wszystkich występujących w tegorocznym przeglądzie wycieczkę do Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej.

Wydarzenie zorganizowane zostało przez Gminny Ośrodek Kultury w Grochowem, Gminną Bibliotekę Publiczną w Tuszowie Narodowym, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tuszowie Narodowym, Towarzystwo Społeczno-Kulturalne im. gen. Sikorskiego.

(mb)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

przez-jajaprzez-jaja

2 1

jeszcze niedawno wieś podzielona była na 4 dzielnice w tym grochowe-mazury, ale po przegranej sprawie sądowej w białym stoku z złodziejką grochowecką prostytutką sb (inicjały h.m-w.) mamy nową publikację działu i już na 12 dobrze znanych w mielcu nazwisk, w kupie siła więc wybrzmiewa chór pieśni partiotycznej - hip hip chura !
a ciekawostka taka, że bardzo dobrze znana mi osoba, sierota wychowana w żeńskim zakonie urszulanek (szaritki) dostała wybór a) odejdziesz z zakonu to z metryką grocholska, ale jeśli zostaniesz to z nazwiskiem grądalska 😥 nic dodać nic ująć, 09:36, 01.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%