Zamknij
REKLAMA

Bezpłatny seans filmu „Sonata” - w ramach Dnia Głuchych

10.28, 27.09.2022 ks Aktualizacja: 14.31, 27.09.2022
Zdjęcie ilustracyjne.
REKLAMA

Już w środę, 28 września w mieleckim kinie Galaktyka odbędzie się bezpłatny seans filmu „Sonata”. To inicjatywa realizowana w ramach projektu „Dotknąć dźwięku ciszy” realizowanego przez Polski Związek Głuchych - Koło Terenowe w Mielcu.

Polski Związek Głuchych - Koło Terenowe w Mielcu zaprasza na seans filmu „Sonata” w ramach projektu „Dotknąć dźwięku ciszy”, który odbędzie się w środę, 28 września o godz. 18:00 w Kinie Galaktyka.

Na seans zaprasza także prezydent Mielca Jacek Wiśniewski. - Co roku w ostatnią niedzielę września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Głuchych. Z tej okazji składam serdeczne życzenia wszystkim osobom niesłyszącym w naszym mieście. Mam również przyjemność na prośbę Polskiego Związku Głuchych Koło Terenowe w Mielcu zaprosić na film „Sonata” - przekazuje.

Film „Sonata” to opowieść o prawdziwej historii wyjątkowego muzyka Grzegorza Płonki z Murzasichla. Film pokazuje niesamowitą, okupioną ogromnym wysiłkiem i walką, drogę do osiągnięcia niemożliwego.

Grzegorz żyje w swoim hermetycznym świecie. Wydaje się, że jego jedyną pasją jest uderzanie w klawiaturę starego fortepianu stojącego w jego domu. Po kilkunastu latach wychodzi na jaw, że przyczyną izolacji Grzegorza nie jest autyzm, tylko głęboki niedosłuch, pod którym skrywa się wielki talent muzyczny. Dzięki aparatowi słuchowemu Grześ zaczyna poznawać dźwięki, słowa i muzykę, w której się zakochuje.

Projekt „Dotknąć dźwięku ciszy” to także wiele spotkań, warsztatów i inicjatyw mających na celu wsparcie mieleckiej społeczności osób głuchoniemych, ale także jej „otwarcie” na całą społeczność Mielca. Najważniejsze w projekcie wydają się warsztaty kompetencyjne dla osób niesłyszących - chociażby ułatwiające codzienne funkcjonowanie w społeczeństwie, załatwianie spraw w urzędach. Organizowane są także warsztaty języka migowego dla dzieci rodziców niesłyszących.

[ZT]67699[/ZT]

(ks)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%