Zamknij
REKLAMA

Wystawa „Promienie Jesieni” do obejrzenia w Wadowicach

14:59, 28.10.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Samorządowy Ośrodek Kultury i Rekreacji Gminy Wadowice Górne zaprasza na nową wystawę „Promienie Jesieni”.

Na wystawie obejrzeć można 40 prac 12 członków KŚT TMZM w postaci obrazów olejnych, obrazów malowanych farbami akrylowymi, pastelami, akwareli, rzeźb, płaskorzeźb i haftu krzyżykowego.

W większości prace dotyczą jesieni jako pory roku ze wszystkimi jej barwami i odcieniami, ale na wystawie podziwiać można również prace Stana Bigdy – pochodzącego z Kosówki mieszkańca gminy Wadowice Górne, który studiował malarstwo na krakowskiej ASP a następnie podyplomowo sztukęi projektowanie w Instytucie Edukacji Uniwersytetu Londyńskiego. Swoje prace prezentowałw galeriach m.in. w Krakowie, Londynie i greckich wyspach Paros i Santorini.

Ogromne wrażenie na zwiedzających wystawę, wywołuje obraz przedstawiający honorowego wadowiczanina, czyli portret papieża Św. Jana Pawła II ukazanego jako człowieka.

Wystawa czynna będzie w Samorządowym Ośrodku Kultury do 15 listopada, a jej wernisaż z udziałem członków KŚT TMZM na czele z prezes Jadwigą Klaus, wójtem Michałem Deptułą, Stanem Bigdą oraz licznie zgromadzoną publicznością odbył się 22 października. O oprawę muzyczną wernisażu zadbali podopieczni Samorządowego Ośrodka Kultury tj. Natalia Dzięgiel i Karol Czepiel – uczniowie instruktora Leszka Gruszeckiego.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%