Zamknij
REKLAMA

Wystawa fotograficzna "Jacek Taran - Portrety" w Galerii Jarte

12:46, 03.10.2018 | M.B
REKLAMA
Skomentuj

Od 4 października w Galerii Jarte prezentowana będzie wystawa fotografii Jacka Tarana.

Jacek Taran, ur. 1976 w Mielcu, absolwent Technikum Mechanicznego w Mielcu i Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Obecnie współpracownik (fotoreporter i dziennikarz) Tygodnika Powszechnego i wykładowca na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego (przedmiot: fotografia w komunikacji społecznej). Jego zdjęcia były publikowane m.in. w Tygodniku Powszechnym, Polityce, Gazecie Wyborczej, Newsweeku a także w Suddeutsche Zeitung oraz Reporter ohne Grenzen. Autor zdjęć do książki Grzegorza Kramera i Piotra Żyłki pt. ”Łobuzy”. 

Prowadzi autorskiego bloga jacektaran.com. Od wielu lat osiadły w Krakowie, gdzie prowadzi wraz z żoną Agnieszką Fotopracownia.com specjalizującą się fotografii ślubnej i użytkowej. Ich fotografie wielokrotnie były nagradzane w międzynarodowych konkursach. Poza działalnością fotograficzną wolontariusz w krakowskim Hospicjum Dla Dzieci "Alma Spei" oraz aktywista na rzecz uchodźców z Czeczeni.   

Fotografia skupiona ściśle na człowieku to od zawsze ta dziedzina, która interesowała Jacka Tarana jako fotografa. Jako czynny reporter Jacek traktuje portret jako pełen kontemplacji i spokoju akt twórczy, zawsze starając się odnaleźć prawdziwą naturę portretowanych osób. Na wystawie zaprezentujemy trzy cykle portretów, przeplatające odmienne narracje dotyczące ludzkiej natury i jej odbicia w zwierciadle współczesnej cywilizacji.   

Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek 4 października 2018r. w Galerii JARTE, przy ul. Chałubińskiego 6 w Mielcu. Wystawa będzie prezentowana do 25 października 2018 r.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

triple ace 333 offertriple ace 333 offer

0 0

Your success will invokve a associated with wlrk
and time. Floral themes properly wth colors; vibrant orange and yellow, pastel pink and
green, moody violet and fast. http://www.dickandjanerocks.com/info.php?a%5B%5D=%3Ca+href%3Dhttp%3A%2F%2Fdiabeticfoodsonline.net%2F__media__%2Fjs%2Fnetsoltrademark.php%3Fd%3D918Kiss.poker%252Fdownloads%3Edoes+maryland+live+casino+have+table+games%3C%2Fa%3E 05:31, 13.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone