Zamknij
REKLAMA

Zmiana lokalizacji sobotniego koncertu w ramach MFM!

12:52, 17.09.2021 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Koncert Saramy to drugie wydarzenie towarzyszące 24. Mieleckiemu Festiwalowi Muzycznemu. Występ odbędzie się w sobotę 18 września. Ze względów atmosferycznych koncert odbędzie się w Sali nr 1 Domu Kultury SCK, a nie jak pierwotnie planowano w Parku Oborskich.

SARAMA

Kacper SARAMA – gitara
Tiago MATOS – instrumenty perkusyjne, handpan
Aleksandra NIEWIADOMSKA – suka biłgorajska, fidel płocka
Adrianna KANIA – lira korbowa, whistle

18 września 2021, godz. 19.30
Sala nr 1 Domu Kultury SCK 
bezpłatne bilety wstępu

SARAMA

Jesienią 2018 roku czwórka nieznajomych z Polski i Portugalii postanowiła wspólnie tworzyć muzykę. Łącząc mroczny folk, rock, i muzykę tradycyjną, powstała muzyczna opowieść, przez którą przemawiają przede wszystkim emocje. Połączenie tradycyjnych instrumentów z gitarą akustyczną, a także fuzja różnych kultur muzycznych, przenosi w niezwykły, pełen niedopowiedzeń i tajemnic świat dźwięków.

Ada:

Pianistka z wykształcenia muzycznego, obecna na scenie muzyki folkowej od 2014 roku grając na elektronicznych instrumentach klawiszowych. Obecnie udziela się w projektach muzyki dawnej i etnicznej na lirze korbowej i flażoletach. Rekonstruuje średniowiecze XIV wieku, co wpłynęło również na fascynację dawnymi brzmieniami. Do Saramy trafiła dzięki krakowskim folkowym jam session i poznaniu Tiago.

Ola:

Muzykolog, multiinstrumentalistka, pasjonatka muzyki tradycyjnej i dawnej. Przez wiele lat realizowała się jako skrzypaczka klasyczna, kształcąc się w Państwowej Szkole Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu, a także grając w Mieleckiej Orkiestrze Symfonicznej. Jednak nową przygodę muzyczną zapoczątkowało spotkanie z erhu i muzyką chińską. Muzyka Dalekiego Wschodu była impulsem do zapoznania się z world music oraz z europejską muzyką folkową. Obecnie zajmuje się grą na różnych fidelach kolanowych - erhu, suce biłgorajskiej i fideli płockiej.

Tiago: Pochodzi z Lizbony i od wczesnych lat interesował się instrumentami muzycznymi z całego świata. W wieku dziewiętnastu lat, wspólnie z zespołem Urze de Lume, grał na ulicach portugalskiej stolicy. Tak rozpoczęła się jego przygoda z odkrywaniem różnych gatunków muzycznych, od muzyki średniowiecznej, przez barokową, dark folk, aż po folk współczesny. Po przeprowadzce do Polski, współuczestniczył w tworzeniu zespołu Sarama, wnosząc do niego portugalski sznyt.

Kacper:Urodzony w Mielcu, gitarzysta, autor muzyki i założyciel zespołu Sarama. Do tej pory znany Mieleckiej społeczności jako fotograf. Po gitarę sięgnął w wieku 10 lat. Entuzjasta muzyki rockowej i filmowej. Zafascynowany twórczością Ennio Morricone.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%