Zamknij
REKLAMA

Podkarpacki Jarmark Ludowy w tym roku online

12:20, 16.06.2021 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec w Chorzelowie zaprasza do śledzenia zmagań tancerzy i muzyków biorących udział w XIII Podkarpackim Jarmarku Ludowym „Roztańczony Chorzelów” 2021.

Tegoroczna edycja odbędzie się 20 czerwca 2021 r. w wersji on-line. Taka formuła wydarzenia wynika z faktu, iż przygotowania i przyjmowanie zgłoszeń rozpoczęły się jeszcze w czasach, kiedy obowiązywały zaostrzone ograniczenia epidemiczne. Również same Zespoły i Kapele wykazywały większe zainteresowanie wirtualnym udziałem w wydarzeniu.

Podkarpacki Jarmark Ludowy jest dowodem na to, że folklor Podkarpacia to niezwykle istotny region w  polskiej kulturze ludowej. Większość Polskich  i polonijnych zespołów folklorystycznych ma w swoim repertuarze tańce ziemi rzeszowskiej, które charakteryzuje dynamika, żywiołowość,  duże, często zróżnicowane tempo, a nade wszystko swoboda, obszerność i elegancja ruchu. „Roztańczony Chorzelów” od wielu lat skupia pasjonatów tańca i muzyki ludowej, czego dowodem jest udział zespołów dziecięcych, młodzieżowych, studenckich i seniorskich.

Do tegorocznej edycji zgłosiło się ponad 200 tancerzy i muzyków reprezentujących 12 grup. Patronat honorowy nad XIII edycją Jarmarku objął Józef Piątek Wójt Gminy Mielec, natomiast partnerem wydarzenia zostało Województwo Podkarpackie.

Zapraszamy do śledzenia relacji z jarmarku na kanale YouTube chorzelowskiego ośrodka https://www.youtube.com/channel/UC1M0bphx783LjZI2TACNKeA oraz w mediach społecznościowych https://www.facebook.com/kulturagminamielec

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

JaJa

0 0

O.wojcie Piątek..pańskie ugrupowanie polityczne promuje nowy ład....
Proponuje wprowadzić nowy ład w Gminnym ośrodku kultury w Chorzelowie.
P.Bozenka nabyła już prawa emerytalne to może by zrobiła miejsce bardziej energicznej i z nowymi pomysłami osobie na stanowisko kierownika artystycznego......ośrodka kultury.
P wójcie odwagi ...nowa osoba nowe pomysły.czas na zmiany. 18:12, 16.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%