Zamknij
REKLAMA

Wielki powrót grupy Mr. Pollack! Zagrają ku pamięci Jacka Polaka!

12:41, 08.06.2021 | K.S

Mielecka formacja rockowa Mr. Pollack - znana chociażby z hitu „Black Hawk”, której współtwórca, gitarzysta i wokalista - Jacek Polak zmarł w ubiegłym roku, szykuje reaktywację! Już w sobotę zagrają w warszawskim Ośrodku Kultury Ochoty OKO. Warto się tam wybrać!

Mr. Pollack tworzyli bracia Jacek (gitara) i Grzegorz (perkusja) Polakowie. W ostatnich latach grał z nimi również „Gibson”, czyli Bartłomiej Filip. Niestety 9 listopada 2020 roku Jacek Polak odszedł z powodu choroby spowodowanej COVID-19.

Wieść o tym wstrząsnęła polską sceną rockową. Jacek Polak był bowiem cenionym, uznanym za jednego z najlepszych polskich gitarzystów. W 1997 r. został uznany w Polsce za "Nową nadzieję gitary" w plebiscycie organizowanym przez wiodący, fachowy magazyn "Gitara i Bas", a w 2002 r. w USA został uhonorowany nagrodą "Największy nieodkryty talent gitarowy".

Śp. Jacek Polak.

Jego kunszt doceniał także inny znakomity gitarzysta - lider formacji KOMBII, gitarzysta O.N.A.Grzegorz Skawiński, u którego Jacek Polak gościnnie wystąpił na płycie „Me & My Guitar”.

Grzegorz Polak, brat Jacka, już po jego śmierci przyznawał, iż nie chciały, by Mr. Pollack odszedł w zapomnienie. W grudniu ruszyła zbiórka, której celem było zwieńczenie rozpoczętego dzieła w postaci nowego krążka grupy Mr. Pollack - „Siedem źródeł”. Płyta została nagrana jeszcze wspólnie przez braci, jednak Jacek nie doczekał jej wydania. Zbiórka miała być też niepowtarzalną okazją, by każdy swoją cegiełką mógł upamiętnić wieloletni dorobek artystyczny śp. Jacka Polaka.

Próba Mr. Pollack z udziałem Marka Kozika.

Zgodnie z marzeniem Grzegorza Polaka, projekt Mr. Pollack nie został zapomniany. Perkusista wspólnie z Gibsonem spotykają się na próbach. Wspiera ich także Dominik Kozioł - przyjaciel braci Polak, również grający na perkusji. Ponadto w ostatnim czasie do grupy dołączył Marek Kozik, gitarzysta i wokalista znany publiczności chociażby z zespołów Lumen Christi, a ostatnio Trzy nie 4 - grających muzykę z gatunku christian rock.

Wszyscy muzycy znają się tak naprawdę od lat i teraz wspólnie chcą powrócić na scenę, by uczcić w ten sposób śp. Jacka Polaka. Okazją do tego ma być zaplanowany na najbliższą sobotę, 12 czerwca w Warszawie koncert - poświęcony właśnie pamięci Jacka Polaka. Wydarzenie odbędzie się w Ośrodku Kultury Ochoty OKO – koncert rozpocznie się o godz. 19:00.

Dla osób niemogących wziąć udział w koncercie bezpośrednio, zaplanowano transmisję live na Facebooku - w tym celu warto śledzić stronę wydarzenia - TUTAJ.

(K.S)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%