Zamknij
REKLAMA

XX Dzień Papieski w Gminie Mielec. Zobacz WIDEO!

20:20, 10.10.2020 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Ogłoszenie czerwonej strefy w Powiecie Mieleckim uniemożliwiło organizatorom przeprowadzenie koncertu, który według planu miał odbyć się w Kościele św. Wojciecha w Trześni. Artyści z chorzelowskiego Ośrodka Kultury postanowili jednak, że program przygotowany z okazji XX Dnia Papieskiego nagrają, a następnie opublikują w sieci.

W tym roku obchodzimy 100 lat od urodzin Karola Wojtyły. Jubileuszowy rok 2020 miał być wyjątkowy jednak epidemia koronawirusa pokrzyżowała większość planów. Również te przygotowane przez Ośrodek Kultury w Chorzelowie musiał ulec zmianie. Zamiast koncertów, które miały się odbyć w parafiach Gminy Mielec aktorzy z Chorzelowskiej Grupy Teatralnej oraz członkowie Zespołu Pieśni i Tańca „Chorzelowiacy”, ze względów bezpieczeństwa, musieli przenieść swą twórczość do sieci. Ostatnim dziełem artystów jest widowisko słowno-muzyczne oparte na życiu Papieża Polaka.

Serdecznie zapraszamy do oglądnięcia koncertu:

Tegoroczny motyw przewodni Dnia Papieskiego został oparty na zawołaniu „Totus Tuus (Cały Twój)”, które związane było przez całe kapłaństwo z Św. Janem Pawłem II. Młody ks. Karol Wojtyła na swoje biskupie hasło wybrał właśnie te słowa i towarzyszyły mu one, aż do powrotu do domu Ojca. Zaczerpnął je z dzieła św. Ludwika Marii Grignion de Montfort Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny, które czytał jako dwudziestoletni młodzieniec, w czasie okupacji, pracując w kamieniołomach.

Słowa Totus Tuus – Cały Twój (Maryjo) są związane z dojrzałym życiem Papieża i wyrażają Jego postawę wobec Boga i Maryi, a w konsekwencji do człowieka i całego świata.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

AlicjaaAlicjaa

0 0

Piękne rzeczy robią w Chorzelowskim Ośrodku Kultury. Gratuluję Panu Dyrektorowi i całemu personelowi. 05:55, 13.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA