Zamknij
REKLAMA

O miłości w jidisz. Ola Bilińska z koncertem w Mielcu [FOTO]

22:14, 15.09.2019 | M.B
REKLAMA
Skomentuj

W ramach wydarzeń Shalom Mielec w Samorządowym Centrum Kultury wystąpiła Ola Bilińska. Zaprezentowała projekt „Libelid”.

„Libelid” to tytuł płyty Oli Bilińskiej i jej zespołu. Zawiera ona osiem przedwojennych pieśni miłosnych ze starych zbiorów żydowskich. Płyta ta była nominowana do nagrody Folkowy Fonogram Roku Programu II Polskiego Radia. Dzięki projektowi Shalom Mielec niezwykłych utworów o różnych odcieniach miłości miała możliwość wysłuchać publiczność zgromadzona w Samorządowym Centrum Kultury.

Ola Bilińska jest założycielką zespołu Babadag. „Libelid” to nie pierwszy projekt, który sięga do kultury żydowskiej. W 2015 roku artystka nagrała płytę „Berjozkele - kołysanki i pieśni wieczorne jidisz” z autorskimi aranżacjami przedwojenny kołysanek jidisz. Współpracowała lub współpracuje z takimi postaciami muzycznej sceny jak: Maciej Cieślak, Raphael Rogiński, Macio Moretti, Andrzej Smolik, Pablopavo, Konrad Kucz czy Paweł Szamburski.

Komponuje też muzykę do spektakli teatralnych oraz filmów. Współpracowała z reżyserką Darią Kopiec przy spektaklach „Emisariusz“ w Centrum Dialogu w Łodzi oraz „Ziemia, planeta ludzi“ w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Na swojej ścieże muzyki filmowej zrealizowała do tej pory dwa dokumenty: „Tłumacz koni“ Julii Popkiewicz i „Zeno-San“ Marty Sokołowskiej oraz animację „Rzeki“ w reżyserii Darii Kopiec do wiersza Czesława Miłosza.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone