Zamknij
REKLAMA

Kulturalna majówka zdalnie. Sprawdź, co przygotowało SCK

11:43, 01.05.2021 | K.S
Skomentuj
REKLAMA

To już druga majówka w cieniu pandemii. Jak przekazuje Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu, wobec braku możliwości organizowania wydarzeń z udziałem publiczności, przygotowano szereg działań, które zaakcentują obchody naszych świąt majowych. 

Samorządowe Centrum Kultury nadal nie może zaoferować mielczanom wydarzeń z udziałem publiczności - w związku z obostrzeniami sanitarnymi.  Jednak od wielu dni największa instytucja kultury w powiecie mieleckim przygotowywała się do majówki, aby wspomóc udział mielczan w obchodach majowych świąt. SCK zaprasza do sprawdzenia swoich kanałów na Facebooku oraz YouTube.

1 maja będzie można obejrzeć fragmenty sztuki, którą przygotowuje Teatr ROZMAITOŚCI, a którego premiera odbędzie się w październiku. Zwiastun przedstawienia dostępny będzie na kanale SCK na YouTube.

Dzień flagi RP zaakcentowany zostanie poprzez uroczyste wciągnięcie biało-czerwonej na masz przed Domem Kultury SCK. Można będzie obejrzeć to 2 maja o godz. 12.

Miejska Biblioteka Publiczna SCK przygotowała film edukacyjny o książkach i materiałach dotyczących Konstytucji 3 Maja dostępnych w zbiorach MBP. Premiera filmu odbędzie się 3 maja o godz. 12 na kanale SCK na YouTube.

Tradycja majówkowych koncertów w wykonaniu Mieleckiej Orkiestry Dętej, mimo wyjątkowych okoliczności, także będzie kontynuowana. Orkiestra wraz z Chórem Męskim Towarzystwa Śpiewaczego „Melodia” oraz zespołami instrumentalnymi PSM nagrała koncert, którego premiera odbędzie się 3 maja o godz. 17 – także na kanale SCK na YouTube.

Od kilku dni na kanale facebookowym MBP SCK w Mielcu dostępny jest film instruktażowy, który pokazuje jak stworzyć piękne patriotyczne rekwizyty. Na warsztaty kotylionowe MBP SCK zaprasza na FB MBP SCK.

Z kolei na stronie kultura.mielec.pl dostępny jest śpiewnik „Wiwat Wielki Kołłątaj”. Najpopularniejsze pieśni patriotyczne dostępne w wersji elektronicznej zilustrowane są rysunkami najmłodszych mielczan, którzy wzięli udział w rozstrzygniętym w kwietniu konkursie plastycznym „Wiwat wielki Kołłątaj”. Konkursowi patronował Prezydent Mielca, Jacek Wiśniewski.

SCK zaprasza także na dwie wystawy upamiętniające uchwalenie Konstytucji 3 Maja, które dostępne będą do końca maja. W holu Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK obejrzeć będzie można wystawę „Konstytucja 3 Maja. Sztuka, słowo, twórcy”, a w Parku przy Pałacyku Oborskich zobaczymy wystawę plenerową „Witaj Majowa Jutrzenko”.

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%