Zamknij
REKLAMA

Zobaczcie kolejny film z cyklu "Mikrohistorie mieleckie"

15:14, 20.11.2020 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Muzeum Historii Regionalnej Pałacyk Oborskich zaprasza na kolejny film popularnonaukowego cyku Mikrohistorie mieleckie, w którym w sposób krótki, łatwy i przyjemny opowiadamy ciekawe historie związane z naszym miastem.

Tym razem przestawiono, a raczej raz na zawsze wyjaśniono właściwą datę lokacji naszego miasta. Na przestrzeni lat bowiem z tym wydarzeniem łączono zarówno 1457 jak i 1470 r. Odpowiedź, która z dat jest zgodna z historią i jakie są na poparcie tej tezy argumenty znajduje się w filmie.

Ponadto w nagraniu będzie można wysłuchać fragment aktu lokacyjnego w języku polskim w tłumaczeniu Stanisława Brekiesza. Oryginał dokumentu został spisany po łacinie. Będą modli też Państwo zobaczyć jego kopie pochodząca jeszcze z XVII w. znajdująca się w zbiorach Muzeum.

Kolejną niespodzianką będzie możliwość oglądnięcia fragmentu wystawy Zdarzyło się w Mielcu…, która została przygotowana przez muzealny zespół w Pałacyku Oborskich z okazji obchodów 550-lecia lokacji miasta.

- Mamy nadzieję, że już od 30 listopada będziemy mogli zaprezentować Państwu efekty naszej pracy nad jak najciekawszym ukazaniem dziejów Mielca w ekspozycji muzealnej – przekazuje muzeum.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA