Zamknij
REKLAMA

Wystawa z koncertowym akcentem już w tę niedzielę

13:03, 13.08.2020 | M.B
Skomentuj Fot. SCK Mielec
REKLAMA

W Pałacyku Oborskich można obejrzeć wystawę „Wsi spokojna, wsi wesoła. Lasowiacy!”.  A w niedzielę, 16 sierpnia, dla tych, którzy wybiorą się na wystawę lub choćby spacer po Parku Oborskich, Dom Kultury przygotował muzyczną niespodziankę.

Muzeum Historii Regionalnej „Pałacyk Oborskich” zaprasza do zwiedzania  wystawy „Wsi spokojna, wsi wesoła. Lasowiacy!”, która skupia się na kilku dziedzinach kultury ludowej Lesioków (Lasowiacy siebie samym zwali właśnie Lesiokami). Na wystawie obejrzeć można między innymi charakterystyczne dla tej grupy stroje, zarówno codzienne, jak i świąteczne, zabawki, a także eksponaty związane z obrzędowością świąteczną oraz muzyką.

Na wystawie nie brakuje elementów trójwymiarowych, w Muzeum między innymi zrekonstruowano wnętrze lasowiackiej izby z bogatej chałupy oraz zaakcentowano zewnętrzne otoczenie samej zagrody.

- W każdą niedzielę sierpnia dla zwiedzających wystawę i tych, którzy wybiorą się na spacer po parku, szykujemy muzyczne niespodzianki. Już w najbliższą niedzielę, 16 sierpnia, około godz. 18, w Parku Oborskich zagra kapela „Chorzelowiacy” - przekazuje Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMAKurtki i płaszcze damskie - porównaj ceny
REKLAMA

komentarz (1)

renia renia

0 0

o suuuuuuuuuuuuuper 18:26, 14.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA