Zamknij
REKLAMA

Wręczono nagrody w powiatowym konkursie "Wydajemy własną książkę"

11:16, 25.06.2020 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

W Gminnym Ośrodku Kultury w Grochowem odbyło się uroczyst podsumowanie XX edycji powiatowego konkursu ph., „Wydajemy własną książkę”.

W tym roku ze względów panującej pandemii odbyło się w bardzo skromnym wydaniu. Po powitaniu przybyłych gości, uczestników konkursu, nauczycieli i jurorek Mariola Pelic Dyrektor GOK przeszła do odczytania werdyktu. Podczas wręczenia nagród, laureat jednej z poprzednich edycji konkursu, Jacek Rzeźnik prezentował fragmenty nagrodzonych książek.

Konkurs „Wydajemy własną książkę” ma swoją 20 letnią już historię jest organizowany przez Ośrodek Kultury w Grochowem a skierowany do dzieci i młodzieży powiatu mieleckiego.

Mimo upływu lat, w dobie komputerów i internetu nie malało zainteresowanie konkursem, jednak tegoroczna sytuacjaczasu pandemii, która zmusiła nas wszystkich do weryfikacji planów i realizacji różnorodnych działań, niewątpliwie miała wpływ na przebieg konkursu.

Brak możliwości kontaktów, wsparcia i pomocy ze strony nauczycieli młodym autorom spowodowało w efekcie zgłoszonych do konkursu 5 książek uczniów z pięciu szkół terenu powiatu mieleckiego, gdy w latach poprzednich było to ponad 40, 50 a nawet i 80 książek.

Konkurs jest doskonałą formą wyrażania uczuć i emocji oraz drzemiących w każdym dziecku zdolności. Mamy nadzieję, iż przyszły rok będzie lepszy dla nas wszystkich i na konkurs „Wydajemy własną książkę” wpłynie dużo niezwykłych białych kruków. W bieżącym roku jak i w poprzednich latach staraliśmy się wraz z komisją jak najlepiej docenić pracę zaangażowanie i talent młodych autorów i ilustratorów.

Obecnie niezwykła biblioteka liczy 867 książek napisanych i wydanych przez dzieci i młodzież powiatu mieleckiego. Mieści się w Gminnym Ośrodku Kultury w Grochowem do czytelni, której serdecznie zapraszamy! Na stronie www.goktuszownarodowy znajduje się wydanie specjalne pt. „Ogród duszy zachwyca” - zbiór wybranych tekstów wydany z okazji 10 lecia konkursu. W przyszłym roku planujemy kolejne wydanie z okazji XX lecia konkursu.

WERDYKT KOMISJI KONKURSOWEJ „Wydajemy własną książkę” 2020

Prace konkursowe oceniała komisja w składzie: Lidia Kutrybała, (polonista w ZS w Chorzelowie) Małgorzata Wieczerzak,(Dyrektor SP w Tuszowie Narodowym) Katarzyna Sikora (polonista w ZS w Maliniu) oraz Patrycja Krempa( dyrektor GBP w Tuszowie Nar.) Po przeczytaniu książek i wspólnej analizie prac komisja przyznała dla wszystkich tegorocznych uczestników nagrody.

kategoria – szkoła podstawowa

W kategorii  literackiej i plastycznej:

nagroda dla ALEKSANDRY SYPEK uczennicy Szkoły Podstawowej nr 13 w Mielcu za wzruszającą historię, która udowadnia, że zawsze warto walczyć o swoje marzenia i nigdy nie wolno tracić nadziei. Za niezwykle staranne odręczne pismo, ilustracje oraz oryginalną okładkę książki pt. " Na serca dnie".

Ilustracje i okładka: Aleksandra i Andrzej Sypek

Opiekun: mgr Barbara Wojciechowska

Nagroda dla RADOSŁAWA LEŚNIAKA ucznia Szkoły Podstawowej w Czajkowej za książkę pt. „ Gdy sen nie przychodzi” za dobrze prowadzoną narrację, ciekawe dialogi, pouczające przesłanie o szacunku do zwierząt i ludzkiej pracy.

Nagroda w kat. plastycznej dla WERONIKI LEŚNIAK za estetyczne i piękne ilustracje wykonane do książki  pt.„Gdy sen nie przychodzi”

Opiekun: mgr Wiesława Mrozik

Kategoria  Literacka:

Nagroda dla DOROTY POGODY uczennicy Szkoły Podstawowej w Borkach Nizińskich za ciekawy wątek kryminalny i interesujące ukazanie metod pracy detektywa w książeczce pt. „ Trucizna prawdy”  Opiekun: Katarzyna Mróz

Nagroda dla ZUZANNY PIETRYKI uczennicy Szkoły Podstawowej w Maliniu za opowiadanie o niezwykłych zwierzątkach, pochodzących ze snu w książeczce pt.” Dzieci i dziwne zwierzęta”

Nagroda dla TYMOTEUSZA SKOLIMOWSKIEGO ucznia Szkoły Podstawowej w Chorzelowie za wartką, pełną zwrotów akcję przeniesienie w świat fantazji a także ukazanie zwycięstwa dobra nad złem w książeczce pt. „ Chłopiec i diament”

Opiekun: mgr Lidia Kutrybała

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA