Zamknij
REKLAMA

Dzień walki z depresją. Wyjątkowa akcja w Navigatorze

16:31, 21.02.2020 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

#PoproszęUśmiech to akcja społeczna polegająca na darowaniu innymi swojego uśmiechu. W związku z Ogólnopolskim Dniem Walki z Depresją, Fundacja Klub Młodych Liderów chce zawrócić uwagę na to, jak duży procent społeczeństwa zmaga się z tą chorobą. Już 22 lutego, w Galerii Navigator będzie można przyłączyć się do akcji i przekazać swój uśmiech! 

Depresja jest chorobą, a dokładniej grupą zaburzeń charakteryzującą się podobieństwem objawów, zarówno psychicznych, jak i fizycznych i należy ją odróżnić od przejściowego przygnębienia, obniżonego nastroju czy krótkotrwałej reakcji na trudną sytuację. Depresja to coraz większy problem. Jest w czołówce najczęściej występujących chorób na świecie według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Według prognoz do 2020 roku będzie na drugim miejscu wśród najczęstszych chorób, a do 2030 roku – na pierwszym. Depresja może dotknąć KAŻDEGO. Bez względu na wiek, wyniki w nauce, osiągnięcia, popularność, liczbę znajomych na Facebooku.

W Polsce depresja dotyka około 1,5 mln. osób (to tyle ile mieszka w Warszawie).  Szacuje się, że od 10 do 15% młodzieży cierpi z powodu zaburzeń depresyjnych, a niektóre nieoficjalne dane wskazują, że objawy depresyjne można stwierdzić nawet u co trzeciego nastolatka!

Depresję można skutecznie leczyć. Wczesne rozpoznanie i właściwe leczenie to klucz od szybkiego powrotu do zdrowia. Do całkowitego wyleczenia niezbędna jest jednak pomoc specjalistów (psychologa, psychiatry). To oni postawią odpowiednią diagnozę i dobiorą odpowiednie leczenie – psychoterapia, farmakoterapia lub połączenie przedstawionych terapii. W najgorszym przypadku depresja może prowadzić do samobójstwa. Depresja jest jednym z głównych czynników przyczyniającym się do samobójstwa. Przez depresję życie odbiera sobie blisko 800 000 ludzi rocznie. Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją pozwala zwrócić uwagę na szerzącą się chorobę.

Klub Młodych Liderów już 22 lutego organizuje akcję #PoproszęUśmiech. W tym dniu w Galerii Navigator zostanie ustawiona kamera, do której przechodzące osoby będą mogły się uśmiechać. Każdy z nich w nagrodę otrzyma drobny upominek. Z nagrania zostanie stworzony film, który będzie edukował w temacie depresji. Przekazywany uśmiech pokaże wsparcie jakie dają sobie ludzie w walce z tą chorobą oraz będzie powodem do małej radości. Akcja odbywać się będzie w godzinach 10:00 - 15:00.

- Jeżeli w tym filmie weźmie udział 200 osób, to statystycznie 20 z nich zmaga się z depresją. Niemalże w każdej szkolnej klasie siedzi osoba cierpiąca na tę chorobę. Nie bądźmy więc obojętni. Walczymy z nią! - mówi koordynator akcji Sebastian Peret.

Swoją cegiełkę może dołożyć każdy, nie tylko przychodząc do galerii i uśmiechając się, ale także udostępniając wydarzenie czy odwiedzając stronę internetową: https://www.klubmlodychliderow.pl/poprosze-usmiech/

Zwróćmy uwagę na depresję, pomagajmy, edukujmy siebie i innych! 

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

JA Pier...ęJA Pier...ę

1 0

Kto ma na to czas pracując w prywatnej firmie albo w KORPO ?????
Jak mężowie (?) po 12 godz. dziennie tyrają 6 dni w tygodniu a czasem 7 to nie ma czasu na DepresiĘ
Może za dużo czasu - trzeba zawód zmienić na bardziej absorbujący?
17:35, 25.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA