Puchar Prezydenta Mielca pojechał do Łodzi. Stal druga! [FOTO]

Przemysław CynkierPrzemysław Cynkier 12:47, 14.09.2024 Aktualizacja: 20:14, 14.09.2024

Za nami Turniej o Puchar Prezydenta Mielca siatkarek. ITA TOOLS Stal podejmowała zespoły z czołówki Tauron Ligi i ugrała – nieco niespodziewanie – drugie miejsce.

Siatkówka, FINAŁ Turnieju o Puchar Prezydenta Mielca
ITA TOOLS STAL MIELEC – GROT BUDOWLANI ŁÓDŹ
0:3 (19:25, 17:25, 21:25)

MVP: Alicja Grabka (Budowlani)

[FOTORELACJANOWA]11730[/FOTORELACJANOWA]

Występ mielczanek w finale Turnieju to zaskoczenie. Stal w piątek ograła mocniejszą w teorii Radomkę po tie-breaku, chociaż w całym meczu przegrywała 1:2.

Łodzianki natomiast uporały się z Developresem, chociaż ten mecz był długi, obfitował w zwroty akcji i dużą dawkę nerwowej walki.

Stal przeciw Budowlanym prezentowała się praktycznie z jedną rozgrywającą – młodą Aleksandrą Walczak. Podstawowa rozgrywająca Pola Janicka w piątek doznała urazu kolana i już w pierwszym secie tamtego meczu parkiet opuściła. Dzisiaj przeszła wstępne badania medyczne, na szczęście pierwsze rokowania są optymistyczne.

Finałowa potyczka toczyła się – tu już bez niespodzianek – pod dyktando łodzianek. Pewnie wygrały seta numer jeden, w drugim odskoczyły na 16:10 i to zdecydowały, że wygrały i seta numer dwa.

Trzecia partia rozpoczęła się od ofensywy mielczanek, które przeważały 5:1, jednak wystarczyło kilka chwil, by Budowlane doprowadziły do remisu i przełamały opór Stali – obejmując prowadzenie 12:10. Później mieliśmy okres wyrównanej gry, ale doświadczenie łodzianek brało górę. Gdy GROT wygrywał 19:15 o czas prosił trener Stali Mateusz Grabda. Wiele jednak mielecki szkoleniowiec nie wskórał. Jego zespół doprowadził do remisu 19:19, ale w końcówce faworytki z Łodzi zagrały pewnie, wygrały w nagrodę mecz i cały Turniej o Puchar Prezydenta Mielca Radosława Swoła.

Siatkówka, O TRZECIE MIEJSCE Turnieju o Puchar Prezydenta Mielca
DEVELOPRES RZESZÓW – MOYA RADOMKA RADOM
3:0 (25:20, 25:21, 25:19)

MVP: Marrit Jasper (Developres)

W piątek rzeszowianki uległy Budowlanym, chociaż prowadziły w meczu 2:0. Dzisiaj – wyraźnie podrażnione – dosyć szybko rozprawiły się z Radomką, której po pięciosetowym boju ze Stalą nieco brakowało dzisiaj energii i chyba wiary w sukces.

W efekcie trzecie miejsce przypadło Rzeszowowi, czwartą lokatę w mieleckim turnieju zajął Radom.

Wyniki meczów półfinałowych (13 września):

ITA TOOLS Stal Mielec - MOYA Radomka Radom
3:2 (20:25, 25:23, 23:25, 25:20, 15:12)

KS DevelopRes Rzeszów - Grot Budowlani Łódź
2:3 (25:16, 28:26, 23:25, 22:25, 13:15)

[FOTORELACJANOWA]11728[/FOTORELACJANOWA]

Po meczu Stal - Radomka rozmawialiśmy z nową kapitan ITA TOOLS Stali, środkową Gabrielą Ponikowską.

Gabriela Ponikowska dołączyła do Stali latem, do Mielca przeniosła się z Volley Wrocław. Urodziła się w 1993 roku, ma 184 cm wzrostu.