ITA TOOLS Stal w finale Turnieju o Puchar Prezydenta! [FOTO, WIDEO]

Przemysław CynkierPrzemysław Cynkier 20:12, 13.09.2024 Aktualizacja: 13:26, 14.09.2024

Mamy niespodziankę w siatkarskim Turnieju o Puchar Prezydenta Mielca kobiet. ITA TOOLS Stal ograła faworyzowaną Radomkę i w sobotę zagra w finale imprezy. Mecz o 12:00.

Siatkówka, Turniej o Puchar Prezydenta Mielca, półfinał
ITA TOOLS STAL MIELEC – MOYA RADOMKA RADOM
3:2 (20:25, 25:23, 23:25, 25:20, 15:12)

MVP: Aleksandra Walczak

[FOTORELACJANOWA]11728[/FOTORELACJANOWA]

W mieleckiej hali MOSiR trwa mocno obsadzony turniej siatkarek o Puchar Prezydenta Mielca Radosława Swoła. ITA TOOLS Stal podejmuje zespoły, które co roku celują w medale Tauron Ligi: DevelopRes Rzeszów, Budowlanych Łódź i Radomkę.

W piątek 13 września zaplanowane zostały tak zwane mecze półfinałowe. W pierwszym takim spotkaniu Stal zmierzyła się z Radomką. I doszło tu do sporej niespodzianki, bo odmłodzona mielecka ekipa po twardym boju mecz wygrała.

W zwycięstwie zespołu trenera Mateusza Grabdy nie przeszkodziła nawet kontuzja rozgrywającej Poli Janickiej. W pierwszym secie doznała urazu kolana i czeka na badania lekarskie.

Decydujący o losach tego meczu był set numer cztery, gdy Stali udało się odskoczyć na kilka punktów i spokojnie doprowadzić do tie-breaka.

W partii numer pięć ton grze nadawały gospodynie, które przeważały 8:5 oraz 12:7 i w efekcie miały aż kilka piłek meczowych. Wówczas do pościgu ruszyła Radomka, ale Stal nie dała sobie wyrwać prestiżowego zwycięstwa.

Po meczu rozmawialiśmy z nową kapitan ITA TOOLS Stali, środkową Gabrielą Ponikowską.

Gabriela Ponikowska dołączyła do Stali latem, do Mielca przeniosła się z Volley Wrocław. Urodziła się w 1993 roku, ma 184 cm wzrostu.

W sobotnim finale Stal zagra ze zwycięzcą pary DevelopRes Rzeszów – Grot Budowlani Łódź. Początek meczu przewidywany jest o 12:00.

KS DEVELOPRES RZESZÓW - GROT BUDOWLANI ŁÓDŹ
2:3 (25:16, 28:26, 23:25, 22:25, 13:15)

Pojedynek rzeszowsko - łódzki okazał się długim i arcywyrównanym spotkanie, DevelopResowi nie udało się jednak zamknąć meczu w trzech setach - rzeszowianki prowadziły 2:0 i... przegrały kolejne trzy sety. W efekcie w finale Turnieju Stal zagra z Budowlanymi.

PROGRAM TURNIEJU:

PIĄTEK - półfinały:
ITA TOOLS Stal Mielec - MOYA Radomka Radom 3:2 (20:25, 25:23, 23:25, 25:20, 15:12)
KS DevelopRes Rzeszów - Grot Budowlani Łódź 2:3 (25:16, 28:26, 23:25, 22:25, 13:15)