Kolejny pokaz mocy ITA TOOLS Stali [FOTO]

17:39, 17.12.2022 Aktualizacja: 22:42, 17.12.2022

Bez większych problemów siatkarki z Mielca odprawiły Sokół Mogilno i kończą 2022 rok bez porażki w obecnym sezonie ligowym i pucharowym.

Siatkówka, 1 liga kobiet
ITA TOOLS STAL MIELEC – SOKÓŁ MOGILNO
3:0 (25:21, 25:17, 25:23)

STAL: Olga Musiał, Karolina Staniszewska, Zuzanna Kulig, Emilia Mucha, Sylwia Kucharska ©, Paulina Brzoska oraz Karolina Pancewicz (libero), Klaudia Łyduch (libero) – Karolina Hochołowska, Katarzyna Bryda, Marta Brudnik, Daria Dąbrowska, Weronika Gierszewska.
Trener: Wiesław Popik

SOKÓŁ: Wiktoria Przybyło, Paulina Stroiwąs, Karolina Kohut, Małgorzata Jóźwiak, Edyta Mazurczak, Sandra Szczygioł oraz Julia Marcyjanik (libero), Monika Łuczak (libero) – Justyna Czupryniak (c), Martyna Piszcz, Łucja Koziorowska, Weronika Fojucik, Weronika Pawlak, Maja Pilarczyk
Trener: Michał Muszyński

MVP meczu: Emilia Mucha (Stal)

[FOTORELACJA]9757[/FOTORELACJA]

Pierwszy set zaczął się zgodnie z przewidywaniami, czyli od wysokiej przewagi gospodyń. To je chyba uśpiło, mocno wyluzowały, ale Sokół zaczął straty odrabiać. Aż zaskoczył mielczanki i wyszedł na przewagę 19:18! Wówczas o czas poprosił trener Stali Wiesław Popik i przypomniał swoim zawodniczkom, że trwa mecz. Efekt był ekspresowy. Stal wygrała tego seta 25:21, a partia zakończyła się dwoma punktami Emilii Muchy.

W drugim secie nie było mowy o żadnych niespodziankach, nie było też żadnej większej historii. Na „dzień dobry” dwa asy wbiła Sylwia Kucharska i Stal wygrywała 5:0. Później ta przewaga wynosiła 16:9 i 23:15.

Emocje pojawiły się raz jeszcze w trzecim secie, bo Sokół mocno bronił się przed porażką 0:3. Tu gra była wyrównana, na styku. Tyle że z remisu 17:17 zrobiło się 20:17 po asie Weroniki Gierszewskiej. I to wystarczyło, by Stal wypracowała sobie po chwili dwie piłki meczowe i przy drugim podejściu właśnie zakończyć całe spotkanie po trzech setach.

W efekcie Stal kończy 2022 rok na pozycji lidera 1 ligi, bez porażki. Mielczanki nie przegrały także w Pucharze Polski. Nowy rok 2023 zespół z Mielca rozpocznie hitem – domowym pojedynkiem pucharowym z Developresem Rzeszów.

Siatkówka, 1 liga kobiet – wyniki:
SMS PZPS I Szczyrk -  LTS Legionovia Legionowo    3:0    (25:19, 25:14, 25:18)
ITA TOOLS Stal Mielec -  Sokół Mogilno    3:0    (25:21, 25:17, 25:23)
LOS Nowy Dwór Maz. -  Nike Węgrów    3:0    (25:13, 25:19, 25:20)
Częstochowianka Częstochowa -  BAS Białystok    0:3    (15:25, 14:25, 17:25)
Wieżyca 2011 Stężyca -  Energetyk ENEA Poznań    0:3    (17:25, 13:25, 25:27)
Płomień Sosnowiec -  Solna Wieliczka    2:3    (18:25, 25:27, 25:22, 25:22, 12:15)
SAN-Pajda Jarosław -  Karpaty Krosno    1:3    (25:27, 25:21, 19:25, 18:25)