Walec ze Stali! Zwycięstwo w meczu na szczycie [FOTO]

17:11, 19.11.2022 . Aktualizacja: 11:47, 20.11.2022

W Mielcu doszło do pojedynku dwóch najlepszych dotychczas drużyn 1 ligi siatkówki kobiet. Emocji było jednak niewiele, bo Stal ekspresowo odprawiła wiceliderki tabeli.

STAL: Karolina Staniszewska, Zuzanna Kulig, Emila Mucha, Weronika Gierszewska, Sonia Kubacka. Sylwia Kucharska © oraz Karolina Hochołowska, Olga Musiał, Marta Brudnik, Daria Dąbrowska, Paulina Brzoska, Klaudia Łyduch (libero), Karolina Pancewicz (libero), Katarzyna Bryda
Trener: Wiesław Popik

UJ-CM SOLNA: Joanna Ciesielczyk, Magdalena Grabka ©, Aleksandra Muszyńska , Anna Wojciechowska, Adriana Wełna, Adrianna Muszyńska oraz Aleksandra Dutkiewicz (libero), Magdalena Trojnar, Zofia Ejsmont, Julia Reszelewska (libero), Julia Wieczorek, Martyna Lewińska, Emilia Ptak.
Trener: Ryszard Litwin

MVP meczu: Karolina Staniszewska

Kto szykował się na zacięte spotkanie dwóch zespołów przewodzących w tabeli zaplecza Tauron Ligi mocno się rozczarował. Mielecka Stal utrzymuje status zespołu niepokonanego w tym sezonie, a rewelacyjna w tym sezonie Solna Wieliczka nie zdobyła w Mielcu nawet jednego seta.

Mecz zaczął się od przewagi Stali 8:3, a po mocnym zbiciu z przechodzącej w wykonaniu Staniszewskiej Stal wygrywała 17:11, ta sama 18-letnia siatkarka Stali zakończyła pierwszą partię atakiem po bloku.

Po dobrej zagrywce Muchy mielczanki wygrywały 3:1 w secie numer dwa. Kucharska zaatakowała mocno z drugiej piłki i Stal znów zaczynała odjeżdżać Wieliczce na 10:5. Gdy uruchomiła się Gierszewska zrobiło się 20:12 i można było myśleć o kolejnej partii.

W trzecim secie Solna miała swoją krótką chwilę radości, wygrywała 8:7. Zespół Popika szybko wybił przyjezdnym z głowy marzenia o jakiejkolwiek zdobyczy w Mielcu i ekspresowo zakończył całe spotkanie 3:0, dominując absolutnie. Stal rozrzuciła rywalki przede wszystkim zagrywką, a mocne podania z wyskoku Staniszewskiej imponowały – nie pierwszy raz – mieleckim kibicom.

Po ośmiu kolejkach mielczanki niezmiennie są liderkami, mają 24 punkty za komplet zwycięstw, straciły tylko trzy sety. Na drugą pozycję wskoczył ENEA Energetyk Poznań – 18 punktów w siedmiu meczach.

1 liga siatkarek -  8. Kolejka

SMS PZPS I Szczyrk  -  Nike Węgrów    0:3    (13:25, 22:25, 21:25)
Sokół Mogilno  -  BAS Białystok    0:3    (28:30, 22:25, 17:25)
LTS Legionovia Legionowo  -  Wieżyca 2011 Stężyca    3:2    (21:25, 27:25, 25:18, 20:25, 15:7)
ITA TOOLS Stal Mielec  -  UJ-CM Solna Wieliczka    3:0    (25:18, 25:14, 25:14)
LOS Nowy Dwór Maz.  -  Karpaty Krosno    3:0    (25:22, 25:22, 25:18)
Częstochowianka Częstochowa  -  SAN-Pajda Jarosław    0:3    (7:25, 3:25, 11:25)
ENEA Energetyk Poznań  -  TRANS-ANN Płomień Sosnowiec    3:0    (25:15, 25:20, 25:23)