20:30, 06.11.2021 . Aktualizacja: 21:21, 06.11.2021

UJ-CM 7R Solna Wieliczka to kolejna ekipa z czołówki 1 ligi siatkarek, która zamierzała postawić się Stali i boleśnie się rozczarowała.

0:3 (24:26, 17:25, 16:25)

ITA Tools Stal: 6. Julita Molenda, 7. Katarzyna Bryda, 11. Dominika Mras, 12. Katarzyna Urbanowicz, 16. Sandra Szczygioł © oraz 15. Karolina Pancewicz (libero) - 5. Paulina Stroiwąs, 2. Olga Samul (libero), 8. Aleksandra Hochołowska, 10. Emilia Kuźniar, 13. Rozalia Hnatyszyn, 14. Wioletta Lach, 17. Aleksandra Muszyńska.
Trener: Michał Betleja

MVP meczu: Karolina Pancewicz (Stal)

Ekipa z Wieliczki, którą prowadzi doświadczony szkoleniowiec Ryszard Litwin, ma spore ambicje i należy do pierwszoligowej czołówki. Mecz w Wieliczce przypominał sportowe święto, to także dzięki licznej grupie kibiców z Mielca.

Wielkie emocje w tym meczu skończyły się wraz z pierwszą partią. Solna przeważała w tym secie 10:7 i 12:7, wówczas ofensywę miejscowych przełamała kiwnięciem na środku Wioletta Lach. Stal mozolnie zaczęła odrabiać swoje straty.

Atak Julity Molendy nad blokiem i w końcową linię przyniósł prowadzenie Stali 14:13. Po chwili jednak znów przeważały gospodynie - 19:18 po punkcie z zagrywki. Remis widzieliśmy na tablicy wyników jeszcze przy wyniku 23:23, Wieliczka miała też pierwszą piłkę setową. Wówczas grę przerwał czasem trener Stali Michał Betleja. Był to kluczowy moment tej odsłony.

Na 24:24 wyrównała siatkarskim gwoździem Sandra Szczygioł, wieliczanki nie przyjęły zagrywki Wioletty Lach i role się odwróciły. Siatkarki Solnej podbiły dwa ataki Stali, ale trzeci raz próbę podjęła skutecznie Katarzyna Ubranowicz i Stal objęła przewagę w całym meczu 1:0.

Kolejne dwa sety to już wyraźna przewaga rozpędzonych siatkarek z Mielca. Partia numer dwa zaczęła się od prowadzenia Stali 7:0, a zakończyła pojedynczym blokiem przyjezdnych. 10:5 Stal wygrywała w secie trzecim, szybko zrobiło się 20:12 i mielczanki mogły zacząć myśleć o powrocie do domu. Pierwszą piłkę meczową zanotowały przy rezultacie 24:14, więc mecz zakończyły bardzo spokojnie. Spotkanie zamknął dobry atak środkiem w wykonaniu Wioletty Lach.

Siatkarki ITA Tools Stali rozegrały już siedem meczów sezonu 2021/2022. Zgromadziły 19 punktów, straciły tylko trzy sety. W tabeli 1 ligi Stal zajmuje drugie miejsce, liderkami sią siatkarki z Tarnowa. Zespół z Wieliczki jest kolejnym zespołem z czołówki, który nie był w stanie dłużej przeciwstawiać się mielczankom, tydzień temu 0:3 przegrała trzecia w tabeli Asotra Płomień Sosnowiec.

W drugim z rzędu meczu ligowym mielecką drużynę prowadził samodzielnie trener Michał Betleja, pierwszy szkoleniowiec Przemysław Michalczyk według informacji klubu jest nieobecny z powodów rodzinnych.