Siatkarski turniej w Mielcu. Stal zaczęła od wygranej [FOTO]

10:57, 11.09.2021 M.B Aktualizacja: 10:45, 12.09.2021

W sobotę i w niedzielę w Mielcu rozgrywany będzie siatkarski Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Mielca.

Turniej zainaugurował pojedynek pomiędzy ITA Tools Stal Mielec i KS Częstochowianką. Gospodynie źle weszły w to spotkanie. Od początku lepiej prezentowały się siatkarki z Częstochowy, które wypracowały sobie przewagę punktową i nie pozwoliły Stali na odrobienie strat. Pierwszy set zakończył się wynikiem 17:25.

[FOTORELACJA]8823[/FOTORELACJA]

Znacznie lepiej w wykonaniu mielczanek wyglądała druga partia meczu. Stal zaczęła od prowadzenia 7:1. Wydawało się, że tego seta gospodynie będą miały pod kontrolą. Niestety, zabrakło skuteczności, po stronie biało-niebieskich zaczęły mnożyć się błędy. KS Częstochowa zdołała się zbliżyć na wynik 11:9.

Wtedy mielczanki ponownie zabrały się do pracy i odskoczyły rywalkom na stan 18:13. Teraz więcej błędów popełniał zespół gości, co pozwoliło Stali wygrać tego seta do 16.

Trzecia partia była najbardziej wyrównaną w całym spotkaniu. Taka gra trwała do wyniku 8:9, potem to mielczanki były bardziej skuteczne, co pozwoliło na wypracowanie pięciopunktowej przewagi, której Stal nie oddała aż do końca seta.

Czwarty set to już zupełna dominacja ITA Tools Stal Mielec. Od początku gospodynie miały przewagę 8:0. KS Częstochowa w tej części meczu nie potrafiła znaleźć sposobu na rywalki. Mielczanki z mocną zaliczką punktową grały przez całego seta, ostatecznie zwyciężając 25:17.

ITA Tools Stal Mielec – KS Częstochowianka 3:1 (17:25, 25:16, 25:20, 25:17)

Program turnieju:

Sobota

9:00 - ITA Tools Stal Mielec - KS Częstochowianka 3:1

11:30 - Asotra Płomień Sosnowiec - Enea Energetyk Poznań 0:3 (14:25, 25:27, 14:25)

16:15 - KS Częstochowianka - Enea Energetyk Poznań 3:0 (25:20, 25:16, 25:21)

18:30 - ITA Tools Stal Mielec - Asotra Płomień Sosnowiec 3:0 (25:22, 25:19, 25:16)