ENEA ENERGETYK POZNAŃ - SPS STAL MIELEC. Jest dobrze!

00:55, 21.04.2021 K.S Aktualizacja: 10:30, 23.04.2021
Skomentuj fot. SPS Stal Mielec fot. SPS Stal Mielec

Bez większych problemów siatkarki SPS Stali Mielec wygrały pierwsze, półfinałowe spotkanie play-off o awans do Tauron Ligi. Mielczanki w trzech setach wyjazdowego spotkania z Eneą Energetyk Poznań okazały się lepsze.

Siatkówka, 1 liga kobiet, play-off
ENEA ENERGETYK POZNAŃ - SPS STAL MIELEC 0:3 (23:25, 23:25, 23:25)

Stan rywalizacji do dwóch zwycięstw: 1:0 dla SPS Stal Mielec

Był to pierwszy mecz play-off o awans do Tauron Ligi. Zwycięzca tej rywalizacji - do dwóch zwycięstw - zagra w finale pierwszej ligi. Kolejny mecz w Mielcu, już w najbliższy weekend.

Jeśli drużyna Adama Grabowskiego upora się z Energetykiem, to w finale 1 ligi zmierzy się ze zwycięzcą pary UNI Opole - SAN-Pajda Jarosław. Faworytkami tej rywalizacji, jak i całych play-offów, będą opolanki, które zdecydowanie wygrały rundę zasadniczą.

Finał 1 ligi rozgrywany będzie do trzech zwycięstw. Jeśli doszłoby do rywalizacji opolsko-mieleckiej, to pierwszy mecz zostanie rozegrany w Opolu 1 maja. Kolejne terminy wypadają na 8-9 maja w Mielcu oraz 12 maja w Opolu.

Na parkietach Tauron Ligi z sukcesami występuje Developres Rzeszów. Siatkarki ze stolicy Podkarpacia zostały właśnie wicemistrzyniami Polski, złoty medal wywalczył Chemik Police. Z Tauron Ligi spada natomiast ekipa PTPS Piła.