Ważna wygrana siatkarek, obroniły drugie miejsce

21:33, 27.03.2021 P.C Aktualizacja: 21:33, 27.03.2021

Wyjazdowy mecz już 24 kolejki siatkarskiej 1 ligi rozegrał zespół trenera Adama Grabowskiego.

Siatkówka, 1 liga kobiet
7R SOLNA WIELICZKA - SPS STAL MIELEC
1:3 (25:19, 22:25, 17:25, 18:25)

MVP meczu: Julita Molenda (Stal)

Zespół z Małopolski to drużyna, która zazwyczaj miała pomysł na grę ze Stalą i stawiała wysokie wymagania. Tak też rozpoczął się sobotni mecz w Wieliczce.

Po wyrównanym początku pierwszej partii gospodynie wyszły na przewagę 15:13. Dwa oczka przewagi siatkarki z Wieliczki holowały do stanu 21:19, gdy nagle odskoczyły bardzo wyraźnie i pewnie skończyły premierową odsłonę na swoją korzyść.

Po zmianie stron do ofensywy ruszyła Stal i błyskawicznie zapisała na tablicy wyników swoje prowadzenie aż 10:0! W odpowiedzi seriami punktowały miejscowe i doprowadziły do remisu 17:17. Później górę brały nerwy, Stal jednak doprowadziła do remisu w setach.

Pierwsza część seta numer trzy też była bardzo wyrównana, do rezultatu 9:9. Kolejne piłki zaczęły padać łupem mielczanek i te dosyć spokojnie objęły przewagę 2:1 w meczu.

Siatkarki Solnej wygrywały 11:9 w secie czwartym. Mielczanki nie zamierzały jednak zostawać w Małopolsce na tie-break, odskoczyły na 15:12 i odzyskały kontrolę nad spotkaniem. Gospodynie starały się wszelkimi sposobami odwrócić losy meczu, ale zabrakło im umiejętności i cenne trzy punkty pojechały do Mielca.

Wygrana w Wieliczce pozwoliła Stali na obronę drugiego miejsca w tabeli, czyli pozycji dającej grą w play-offach o awans do Tauron Ligi.

RETRANSMISJA MECZU:

Wyniki i terminarz:
Solna Wieliczka  -  Stal Mielec    1:3    (25:19, 22:25, 17:25, 18:25)
SAN-Pajda Jarosław  -  PWSZ Tarnów    3:0    (25:16, 25:23, 25:22)
UNI Opole  -  Częstochowianka Częstochowa    3:1    (23:25, 25:16, 25:13, 25:18)
Olimpia Jawor  -  Płomień Sosnowiec    0:3    (28:30, 20:25, 19:25)