Pewna wygrana mieleckich siatkarek [FOTO]

20:05, 10.10.2020 M.B Aktualizacja: 20:12, 10.10.2020
Skomentuj

W meczu siatkarskiej 1 ligi kobiet SPS Stal Mielec pokonała Częstochowiankę 3:0. Mecz odbył się bez udziału kibiców.

Siatkówka, 1 liga
SPS Stal Mielec - KS Częstochowianka 3:0 (25:17, 25:16, 25:15)

SPS Stal Mielec: Łukasiewicz, Stroiwąs, Żabińska, Bryda, Stachowicz, Duda, Samul (libero) - Laskowska, Mras, Wardęga

MVP: Aleksandra Stachowicz

[FOTORELACJA]8311[/FOTORELACJA]

SPS Stal spotkanie to rozpoczynała jako lider 1 ligi i pokazała to też w meczu z Częstochowianką. Do stanu 6:6 gra była wyrównana, zespół gości zdołał wyjść na dwupunktowe prowadzenie, ale mielczanki nie pozwoliły rywalkom na więcej. Dzięki dobrej zagrywce SPS Stal prowadziła 9:6. Po czasie wziętym przez trenera gości, Częstochowianka zdołała odrobić straty, a nawet wyjść na prowadzenie 11:10. Reakcja Agnieszki Rabki przyniosła skutek i mielczanki zaczęły budować przewagę punktową, ostatecznie wygrywając seta do 17.

Drugi set rozgrywany był pod dyktando gospodyń. Równa gra obu zespołów trwała jedynie do wyniku 3:3, później SPS Stal zaczęła punktować Częstochowiankę. Mielczanki „odjechały” swoim rywalkom na rezultat 20:13. Częstochowianka próbowała jeszcze podjąć walkę, ale gospodynie były nie do pokonania i wygrały drugiego seta do 16.

Trzeci set to już zdecydowana dominacja SPS Stali. Mielczanki już od początku partii budowały przewagę i nie dały rywalkom szans na odrobienie strat. Gospodynie pokonały w tej partii Częstochowiankę do 25:15.