Ważna wygrana SPS Stal Mielec [DUŻO ZDJĘĆ]

20:35, 02.02.2020 P.C Aktualizacja: 22:44, 02.02.2020

Podopieczne Agnieszki Rabki zapisały na swoim koncie 3 punkty po starciu z wyżej notowanym SMS PZPS Szczyrk.

Siatkówka, 1 liga kobiet
SPS Stal Mielec – SMS PZPS Szczyrk 3:1  (17:25, 25:18, 25:22, 25:13)

STAL: Ściurka, Ząbek, Rzenno, Mikołajewska, Michalewicz, Cygan oraz Gorzkiewicz, Głaz ©, Dzida, Pheifer-Juha, Woźniczka, W. Murdza (libero), N. Murdza, Kucińska (libero).
SMS PZPS: Drużkowska, Kulig, Borowczak, Damaske ©, Pierzchała, Kowalczyk oraz Łazowska, Stefanik, Mazur (libero), Szlagowska.

Wygrana mielczanek z młodymi talentami ze szkoły mistrzostwa Polskiego Związku Piłki Siatkowej to niespodzianka. SPS Stal zbliżyła się na dwa oczka do czołowej ósemki.

Pierwszy set tylko na początku był wyrównany. Młode siatkarki drużyny trenera Wiesława Popika przejęły inicjatywę i pewnie objęły w meczu prowadzenie 1:0.

Dobra gra talentów ze Szczyrku sprawiała, że w drugim secie początkowo przeważały. Stal jednak nie zamierzała czekać na rozwój sytuacji, mielczanki w połowie seta zaczęły kontrolować mecz. Dobra zagrywka, a przede wszystkim wysoka skuteczność ataków ze środka Edyty Rzenno i uderzeń na skrzydle Patrycji Ząbek, wyprowadziły Stal na kilkupunktową przewagę. Mielczanki partię numer dwa zakończyły asem serwisowym i na tablicy wyników pojawił się wynik 1:1.

Początek trzeciego seta to punktowa seria Stali. Nie było tu jednak mowy o łatwej partii. Siatkarki SMS PZPS starały się powstrzymać gospodynie. Czujna była trener Agnieszka Rabka, która wzięła czas przy wynikach 16:13 oraz 20:18 i pomogła swoim zawodniczkom w utrzymaniu prowadzenia, które dowiozły do końca seta.

Młode siatkarki ze Szczyrku zerwały się jeszcze do walki w początkowej fazie partii numer cztery, prowadziły 5:4. Błyskawicznie odpowiedziała Stal wychodząc na przewagę 11:8. Gra przyjezdnych wówczas się załamała. As serwisowy oznaczał wynik 15:8 dla Stali i oczywiste się stało, że mielczanki pewnie zmierzają po zwycięstwo, które podkreślone zostało jeszcze jedną zagrywką punktową, na 20:10 w parkiet trafiła Dorota Ściurka.

- Dobrze, że Stal Mielec wraca na siatkarską mapę - powiedział po spotkaniu trener SMS PZPS Wiesław Popik. To były szkoleniowiec Stali Mielec z czasów gry w LSK, przy Solskiego pracował w latach 2008-2009. Później, między innymi, był trenerem reprezentacji Polski.

Wyniki weekendu:
SPS Stal Mielec  -  SMS PZPS I Szczyrk    3:1    (17:25, 25:18, 25:22, 25:13)
Karpaty Krosno  -  SAN-Pajda Jarosław    0:3    (18:25, 20:25, 25:27)
Budowlani Toruń  -  Częstochowianka Częstochowa    0:3    (0:25, 0:25, 0:25) walkower
AZS Pol. Śląskiej Gliwice      -  KSZO Ostrowiec Św.    3:0    (25:14, 25:17, 25:20)
Solna Wieliczka      -  Joker Świecie    0:3    (21:25, 21:25, 18:25)
Uni Opole  -  PWSZ Tarnów    3:1    (25:18, 23:25, 25:17, 25:17)