Siatkarki Stali uległy zespołowi z Wieliczki [FOTO]

20:58, 16.10.2019 M.B Aktualizacja: 20:59, 16.10.2019

Bez szans były siatkarki SPS Stali Mielec w pojedynku z drużyną z Wieliczki. Mielczanki przegrały 0:3.

Siatkówka, 1 liga
SPS Stal Mielec - 7R Solna Wieliczka 0:3 (22:25, 17:25, 13:25)

Mieleckie siatkarki w środę rozegrały kolejny mecz 1 ligi kobiet. Tym razem we własnej hali podejmowały zespół 7R Solna Wieliczka.

Stal Mielec dobrze weszła w to spotkanie. Mielczanki szybko objęły prowadzenie, wypracowały nawet czteropunktową przewagę. W połowie seta zespół gości zaczął jednak grać lepiej, doprowadzając do remisu 14:14. Od tego momentu to Wieliczka budowała przewagę punktową i ostatecznie tę partię wygrała do 22.

Kolejne sety to już dominacja Solnej. W drugiej partii zespół z Wieliczki odskoczył już na początku - gdy tablica wyników wskazywała 0:6 o czas poprosił trener Roman Murdza. Na niewiele się to zdało. Drużyna gości trzymała bezpieczną, siedmiopunktową przewagę. Nadzieja pojawiła się po zmianie w mieleckim zespole. Na parkiecie pojawiła się Martyna Gorzkiewicz, która napoczęła rywalki dobrą zagrywką. Błędy Wieliczki sprawiły, że mielczanki zdołały zniwelować straty do wyniku 13:17. Stal Mielec nie poszła za ciosem i seta przegrała do 17.

Trzecia partia to już całkowita dominacja siatkarek z Wieliczki. Drużyna gości osiągnęła w tej partii wysoką przewagę i konsekwentnie punktowała mielczanki. Trzeci set zakończył się wynikiem 13:25.