Handball Stal pierwszym liderem. Ale już w piątek wyzwanie!

Przemysław CynkierPrzemysław Cynkier 16:29, 18.09.2024 Aktualizacja: 16:31, 18.09.2024

Liga Centralna piłkarzy ręcznych wystartowała w miniony weekend, a Handball Stal Mielec rozbiła Juranda Ciechanów i jako pierwsza w nowym sezonie zajęła fotel lidera. W piątkowy wieczór natomiast Biało-Niebiescy podejmą zespół, który powinien walczyć o czołowe lokaty.

Piłka ręczna, Liga Centralna ZPRP
HANDBALL STAL MIELEC - AKPR AZS AWF BIAŁA PODLASKA
Piątek, 20 września – 19:00
HALA MOSiR MIELEC

Pierwsza kolejka nowego sezonu wypadła w Mielcu bardzo optymistycznie. Stal pokonała mocny Jurand Ciechanów 38:20 (14:10). Od 25. minuty meczu mielczanie dominowali, a w drugiej połowie zdemolowali swojego rywala.

[FOTORELACJANOWA]11733[/FOTORELACJANOWA]

- Przede wszystkim obrona zafunkcjonowała, jak należy. To było kluczem do zwycięstwa. Było miło popatrzeć, jak drużyna funkcjonowała – mówił po tym spotkaniu trener Stali Robert Lis. Na wysokim procencie skuteczności zagrali bramkarze, szczególnie Nikodem Błażejewski.

Agresywna defensywa ułatwiła także Stalowcom zdobywanie bramek, bo bezlitośnie punktowali rywali z kontr.

- Póki Jurandowi starczyło sił mieliśmy jakieś tam problemy, ale już w końcówce pierwszej połowy opanowaliśmy nerwy i odskoczyliśmy na cztery bramki. W drugiej połowie było widać, że złapaliśmy właściwy rytm i wyglądało to bardzo dobrze – ocenił Robert Lis.

- Po pierwszej połowie mogliśmy ochłonąć, przemyśleć co możemy zagrać, jakie robimy błędy. Wyciągnęliśmy wnioski i super nam to wyszło – komentował natomiast rozgrywający Stali Jakub Tokarz, jeden z wyróżniających się w tym spotkaniu zawodników.

Zespół Juranda wydawał się mocno zaskoczony aż tak wysoką porażką w Mielcu. – Stal jest głównym kandydatem do awansu, gdybym po takim wyniku powiedział co innego, to byłaby hipokryzja z mojej strony. Jest zmiana trenera, zmiana na zawodników bardziej doświadczonych, jest to klarowne i nie bez przyczyny w okresie przygotowawczym bili się z zespołami z Superligi – ocenił szkoleniowiec Juranda, niegdyś zawodnik Stali, Jakub Olszewski.

Wygrana 18-oma bramkami oznacza, że mielczanie jako pierwsi w sezonie zasiedli na fotelu lidera Ligi Centralnej, muszą na nim pozostawać na finale rozgrywek, by faktycznie spokojnie awansować do Orlen Ligi.

Tymczasem już w piątek o 19:00 trzy punkty z Mielca postara się wywieźć ekipa, która co roku stanowi czołówkę rozgrywek, czyli Akademicy z Białej-Podlaskiej.

AZS przyjedzie do Mielca mocno poirytowany falstartem do nowego sezonu, bo niespodziewanie na Podlasiu 24:23 wygrała Nielba Wągrowiec, chociaż do przerwy to AZS wygrywał 14:9! Pokonanie tej ekipy będzie dla mielczan sporym wyzwaniem.

Spotkanie Stal – AZS w piątek 20 września o 19:00 poprowadzą sędziowie Wojciech Kuliński i Maciej Rogala.

SMS ZPRP I Kielce      -  KS Stal Gorzów 33:33 k. 4:3
Grot Blachy Pruszyński Anilana  -  MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie 22:22 k. 5:6
KPR Fit Dieta Żukowo  -  Siódemka Miedź Huras Legnica  09.11.2024 17:00