Pierwsze trofeum Handball Stali Mielec sezonu 2024/2025! [FOTO, WIDEO]

19:31, 05.09.2024 hm Aktualizacja: 17:01, 07.09.2024

Piłkarze ręczni Handball Stali Mielec rozpoczęli oficjalnie nowy sezon mistrzowski. Zdobyli Wojewódzki Puchar Polski!

Piłka ręczna, Wojewódzki Puchar Polski
HANDBALL STAL MIELEC – SPR ORZEŁ PRZEWORSK
28:18 (11:9)

[FOTORELACJANOWA]11699[/FOTORELACJANOWA]

Mielczanie byli faworytem tego spotkania, ale wszyscy w Mielcu też pamiętali sytuację sprzed dwóch lat, gdy to zespół z Przeworska niespodziewanie wygrał pucharowe rozgrywki na Podkarpaciu.

Dzisiaj przeworska ekipa, prowadzona przez byłego szczypiornistę Stali Tomasza Mochockiego, też próbowała postawić się Biało-Niebieskim. W pierwszych minutach meczu rozgrywanego w hali MOSiR Mielec Orzeł przeważał 4:1.

Im mecz trwał dłużej, tym opór przyjezdnych gasł. Już na przerwie Stal wygrywała 11:9, tuż po zmianie stron przewaga mielczan sięgnęła pięciu trafień i zrobiło się „po meczu”. Stalowcy kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń i pewnie sięgnęli po puchar.

Przed meczem, w obecności kilkuset widzów, odbyła się oficjalna prezentacja zespołu na sezon 2024/2025. W trakcie tego wydarzenia prezes klubu Roman Kowalik uroczyście wręczył koszulki meczowe nowym zawodnikom.

Pierwszy mecz ligowy Stal zagra we własnej hali, za 10 dni.