Wygrana efektowna, ale pierwsza połowa do zapomnienia [FOTO, WIDEO]

20:48, 24.09.2022 Aktualizacja: 18:02, 25.09.2022

Handball Stal Mielec wysoko pokonała Anilanę Łódź w meczu 2. kolejki Ligi Centralnej piłkarzy ręcznych. Pierwsza połowa w wykonaniu mielczan była jednak kompromitacją.

Piłka ręczna, Liga Centralna ZPRP mężczyzn
HANDBALL STAL MIELEC – GROT BLACHY PRUSZYŃSKI ANILANA ŁÓDŹ
31:22 (10:13)

[FOTORELACJA]9565[/FOTORELACJA]

STAL: 1. Dawid Dekarz, 22. Tomasz Wiśniewski – 2. Paweł Wilk, 8. Łukasz Nowak, 9. Dawid Ruhnke 6, 10. Adam Babicz 8, 14. Mikołaj Kotliński, 17. Igor Graczyk 3 (3), 18. Dzianis Valyntsau 5, 20. Paweł Napierała 3, 23. Mateusz Kaźmierczak, 24. Bartosz Smoliński 1, 25. Filip Stefani 1, 27. Sebastian Włoskiewicz 1, 28. Dawid Goliszewski 1, 33. Damian Krzysztofik 2
Trener: Rafał Gliński
Karne: 3/3
Kary: 8 min (Wilk, Valyntsau, Kaźmierczak, Stefani)

ANILANA: 1. Eryk Pisarkiewicz, 76. Bartosz Marciniak – 2. Marcel Kamiński 3 (2), 3. Konrad Czech, 4. Jakub Winiarski 1, 5. Szymon Krajewski 3 (2), 7. Damian Wawrzyniak 1, 8. Dawid Trzeciak 2, 11. Kamil Katusza 3, 27. Miłosz Bielecki, 26. Bartosz Kacprzak 1, 48. Igor Helwak, 53. Bartosz Pawlak 5, 71. Kacper Palutkiewicz, 99. Patryk Bara 3
Trener: Adam Jędraszczyk
Karne: 4/5
Kary: 4 min (Czech, Katusza)

Sędziowie: Maciej Mleczko (Jasień), Krzysztof Paczyński (Bochnia)
Delegat ZPRP: Marek Majka (Gliwice)
Widzów: 200

WIDEO - PODSUMOWANIE:

To co najważniejsze w tym mecz wydarzyło się w przerwie. Pierwsza połowa w wykonaniu Stali to kompromitacja, wstyd. Mielczanie grali wolno, bez agresji, przewidywalnie. Chociaż goście ustępowali warunkami fizycznymi i doświadczeniem, to szybko znaleźli sposób na tak słabo grających Stalowców i po pierwszej części gry zasłużenie prowadzili 13:10.

W przerwie w mieleckiej szatni doszło do męskiej rozmowy, trener Rafał Gliński wydawał jasne polecenia dotyczące taktyki na drugą połowę, a pod szatnią swoje uwagi co do zaangażowania w ten mecz przekazał prezes klubu Roman Kowalik. Efekt był piorunujący.

W 34. minucie mieliśmy już remis 14:14, a osiem minut później, po samotnej kontrze w wykonaniu Babicza, Stal prowadziła 18:16. Skuteczny rzut karny zapewnił przewagę 20:17 w 44. minucie, która urosła do wyniku 26:18 po rzucie Babicza z drugiej linii w 53. minucie. Wówczas stało się jasne, że Stal meczu nie przegra. Trzy minuty później przewaga gospodarzy sięgnęła nawet dziesięciu bramek, ostatecznie skończyło się na dziewięciu trafieniach różnicy.

Druga połowa w wykonaniu mielczan była zupełnie inna, ale absolutnie nie jest to maksimum możliwości drużyny prowadzonej przez Rafała Glińskiego, który po ostatnim gwizdku wyglądał na mocno poirytowanego.

10 5

Ludzie miejcie trochę honoru. Przecież to wstyd i kompromitacja za miejskie pieniadze. Prezes motywuje zawodników w przerwie? Gliński miej honor i odejdź. Spuściłeś dobry zespół z Superligi, a teraz kompromitacje w Pucharze Polski, tydzień temu z Olimpią i dziś w pierwszej połowie. Jaki awans? Tu trzeba bić się o spokojne utrzymanie w lidze, a nie o awans. Pierwsza połowa to kpina z ludzi, którzy kupili bilet. Pani fizjo niech może przestanie wyzywać ludzi, którzy piszą prawdę na Fb, bo reprezentuje Pani klub. To co się dzieje w tym klubie i wokół klubu już dawno przekroczyło granice dobrego smaku. Świetna promocja miasta, za którą klub dostaje pieniądze. 01:54, 25.09.2022

Anonimowy tchorzAnonimowy tchorz

1 6

Pani fizjoterapeutka ma na tyle jaj ze napisala komentarz ze swojego prywatnego konta. Pan nie mam jaj ani honoru napisac kometarz gdzie bedzie widniala Pana geba. Pan moze obrazac druzyne I cisnac ja pod kazdym postem? Wiem ze Pan cale zycie spedzil w vive kielce I wie lepiej co zrobic. Wiec proszę przyjsc na trening I pogadac z trenerem? Z prezesem? Ale nie... wole sie ujawnic jako slawek pawel i cisnac w komentarzacg bo Sam jest Pan gruby I brzydki, pracuje pan na strefie jako konserwator powierzni plaskich ale sie wypowiem bo moge! Bo jestem anonimowy! A wlasnie ze nie! Bo w klubie jest inforatyk ktory w 5min sprawdzi cos Pan za szuja. Trenujemy codziennie w hali. Jak ma Pan jaja to zapraszam 13:52, 25.09.2022

Co tu się dziejeCo tu się dzieje

6 1

A gdzie ja obraziłem zespół? Może Pani zacytować? Z tym ziomeczkiem co napisał komentarz "dramat" pod pierwszą połową nie mam nic wspólnego, ale dobrze, że Wasz informatyk ma już gościa namierzonego. Być może wcześniej w innym poście obraził Panią lub klub to przepraszam, bo nie czytam kazdego wpisu, ale jak gość napisał prawdę/opinię, a szanowna Pani wyzywa gościa, a później mnie to niestety Pani brakuje merytorycznych argumentów i kultury. Na razie to tylko Pani obraża wyzywając ludzi od grubych i brzydkich oraz deprecjonując pracę konserwatora powierzchni płaskich. Może warto merytorycznie ustosunkować się dlaczego pierwsza połowa nie była dramatem, skoro nawet trener w wypowiedzi nie był z niej zadowolony. Widzi Pani kibic może być w jakiś sposób anonimowy, Pani podjęła się pracy w zawodowym sporcie to niestety trzeba liczyć się z opiniami innych i trzeba umieć na nie merytorycznie odpowiedzieć, przyjąć na klatę lub zlać ciepłym moczem i robić dalej swoje. Wyzywanie innych nic nie da, a ani ziomek z FB, ani ja nikogo nie obrażam i nie wyzywam. Pozdrawiam Panią i życzę żeby zespół zaczął punktować. Na razie jest dramat z grą drugi sezon z rzędu. Trudno się z tym nie zgodzić patrząc na wyniki i jakość gry z półamatorskimi drużynami. 14:26, 25.09.2022

Glina out!!!Glina out!!!

7 1

Krótka piłka: jak w Przemyślu nie będzie 3 punktów to Gliński out!!! Pierwsze 30 minut należy przemilczeć. 10:19, 25.09.2022