5:3 – Daniel Goliszewski

STAL: Dawid Dekarz – Paweł Wilk, Łukasz Nowak, Dawid Ruhnke 2, Adam Babicz 7 (4), Dzianis Valyntsau 1, Paweł Napierała (6), Mateusz Kaźmierczak 1, Filip Stefani (5), Sebastian Włoskiewicz, Daniel Goliszewski (2), Damian Krzysztofik 2, Igor Graczyk 1.
Kary: 4 min (Valyntsau, Stefani)
Trener: Rafał Gliński

Stal była faworytem tego meczu, ale trener Rafał Gliński – doskonale znający śląski szczypiorniak – przed tym meczem przestrzegał, że Olimpia to dobrze poukładana i waleczna ekipa.

I goście zaczęli mecz wyśmienicie, od prowadzenia 3:0. Stal złamała napór Ślązaków dopiero w 17. minucie, gdy wyszła na prowadzenie 8:6 po czterech bramkach z rzędu. Remis widzieliśmy jeszcze w 23. minucie, ale już na przerwie Stal przeważała 15:12.

Siedem minut po zmianie stron przewaga mielczan urosła do wyniku 19:14. W 43. minucie gra Stali nagle się załamała. Tym razem to Olimpia zapisała cztery trafienia pod rząd i w 51. minucie znów był remis!

Stalowcy odpowiedzieli błyskawicznie, po rzutach Babicza, Kaźmierczaka i Stefaniego Biało-Niebiescy przeważali 27:24 na trzy minuty przed końcem gry. Tyle, że później popisali się olbrzymią niefrasobliwością, głupotą. Bezsensowną karę dwóch minut zanotował Valyntsau, ale do 60. minuty Stal dotarła z przewagą dwóch trafień.

Gdy Olimpia zyskała bramkę kontaktową to Stal miała jeszcze szansę na rzut, ale na kilkanaście sekund przed końcem swoją akcję zepsuła. Mało tego, mielczanie nie potrafili zatrzymać nieporadnej odpowiedzi gości, którzy zdołali oddać rzut i równo z końcową syreną doprowadzić do remisu. Cieszyli się z tego faktu bardzo mocno.

W rzutach karnych najwięcej spokoju zachował bramkarz Stali Dawid Dekarz, który odbił jedną z prób gości i sprawił, że ostatecznie Stal ten mecz wygrała. Biało-Niebiescy zdobyli jednak nie trzy, a dwa punkty, a to pozostawia olbrzymi niedosyt.

Liga Centralna piłkarzy ręcznych: 1. kolejka

Handball Stal Mielec  -  MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie    27:27, 5:3 w karnych

17 1

Zespół podobnie jak w superlidze traci koncentracje, mecz juz wygrany w głowach a tu jeszcze ponad 10 minut do końca. W piłce ręcznej to kupa czasu.Trener od roku nad tym pracuje jak widać słabo. Prawie przegraliśmy wygrany mecz. Jak na tylu superligowców lub osób które już liznęły superligi to słabo. To co stało się w ostatniej akcji nie miało prawa się wydarzyć. Co znowu stało się Wiśniewskiemu? Bramkarz uratował honor tym karnym bo bronił koszmarnie słabo. Ktoś kiedyś pisał , że z tym składem w cuglach wrócimy do superligi. Nie sądze. 21:16, 17.09.2022

18 3

Dno, wstyd i kompromitacja. Przyjeżdża beniaminek do spadkowicza i o mało nie wygrywa. Od 50 minut prąd udcięty u zawodników. Ostatnia minuta to kwintesencja tego zespołu pod wodzą Glińskiego: chaos, chaos, chaos. Mamy już wrzesień, a Stal zdążyła skompromitować się w Pucharze Polski z Przeworskiem i stracić punkty z beniaminkiem z budżetem pewnie o połowę mniejszym. Widać rękę Glińskiego z poprzedniego sezonu. Kiedy ktoś w tym klubie opamięta się wreszcie i podziękuję temu nieudacznikowi, który spuścił dobry personalnie zespół, a teraz zaliczył dwie wtopy w dwa tygodnie nowego sezonu? Prezesie, czy leci z nami pilot? 22:35, 17.09.2022

PilotPilot

8 1

Prezes leci razem z Glińskim. 22:46, 17.09.2022

zolozolo

14 4

po co wy gracie i tak wiśniewski pseudo prezydent wszystko zaora i was i nożną tylko te jego panienki bedą miały dobrze reszta zostanie skasowana 00:59, 18.09.2022

18 2

Gliński miej honor i odejdź z Mielca. Zamiast odbudować to zniszczyłeś mielecką piłkę ręczną. Takiego piachu Stal nigdy nie grała. Wstyd z takimi zawodnikami tracić punkty z beniaminkiem u siebie. Kolejny raz zespół nie dojeżdża od 50 minuty. Nie mają siły, nie funkcjonują głowy. Czy zarząd/prezes nie widzą tego, że ten człowiek szkodzi mieleckiej piłce ręcznej? O awans będzie trudno to nie lepiej ogrywać np. młodego Sobczyka, czy dać prowadzić zespół mieleckiemu trenerowi? Gorzej niż Gliński się nie da. Żadnej różnicy w prowadzeniu gry. Od przypadku do przypadku. Ja wezmę piłkę, ja rzucę, ja zagram 1x1. Składnych akcji jak na lekarstwo. 08:19, 18.09.2022

VerdaVerda

15 3

rozkład mieleckiego szczypiorniaka trwa od pięciu lat,i chyba teraz się uda go pogrążyć,chcąc to jeszcze uratować trzeba działać szybko zmienić zarząd ,trenerów ,nowa hala na ukończeniu w końcu będzie gdzie grać ,będzie publika to i sponsorzy się znajdą ,pytanie czy będzie co ratować 08:49, 18.09.2022

Odpowiedzi:2

PrezesPrezes

7 0

Jeden problem: Kto to weźmie jako prezes? 09:42, 18.09.2022

voltvolt

1 0

Chyba sobie jaja robisz. Walą drzwiami i oknami żeby się szczypiorniakiem zająć. Masz kandydata na prezesa? Moim zdaniem lepszego nie było od czasów Weryńskiego. Nie jego wina że układ w mieście mamy jaki mamy, głową muru nie przebije a z własnej kieszeni też wiecznie długów nie będzie spłacał. 09:57, 20.09.2022

dzialacze vondzialacze von

3 2

trzeba rozwiazac ta sekcje oni tylko generuja straty za ktore musza placic podatnicy byli w extra to olali to to teraz niech sie bujaja niech graja za darmo 17:21, 18.09.2022

HejHej

6 3

To nie sekcja to osobny klub i choć żeruje na miejskich pieniądzach to miasto nie jest udziałowcem klubu, więc miasto musi przemyśleć, czy warto ładować kasę w zabawę Kowalika i Glińskiego w sport. 20:31, 18.09.2022