PGE FKS Stal przeskoczyła Radomiaka [PODSUMOWANIE]

12:13, 25.11.2019 P.C Aktualizacja: 12:35, 25.11.2019

Warta Poznań i Podbeskidzie Bielsko-Biała na czele Fortuna 1 Ligi. Do przetasowań doszło na dole tabeli, gdzie na ostatnie miejsce spadła Chojniczanka Chojnice, która do bezpiecznego miejsca traci tylko trzy punkty.

Wigry Suwałki - PGE FKS Stal Mielec 0:3
To był mecz Bartosza Nowaka! Pomocnik Stali Mielec otworzył wynik już w pierwszych sekundach, co znacznie ułatwiło grę gościom. Podwyższenie przyszło w 74. minucie, kiedy Nowak wykorzystał rzut karny. Swój bardzo dobry występ 26-latek zwieńczył bramką w doliczonym czasie gry i ustalił wynik na 3:0.  Stal w tabeli minęła Radomiaka i zajmuje trzecią lokatę.

Miedź Legnica - Sandecja Nowy Sącz 1:3
Nie tak wyobrażali sobie ostatni mecz w 2019 roku na własnym stadionie kibice Miedzi Legnica. Do przerwy był bezbramkowy remis. Druga połowa świetnie zaczęła się dla gości. W 51. minucie było już 2:0 dla Sandecji. W 66. minucie Michał Walski zdobył trzecią bramkę i było już wiadomo, że Miedź jest w bardzo trudnym położeniu. Honorowego gola dla Miedzi strzelił Valerijs Sabala.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Chojniczanka Chojnice 2:1
Dobrą formę na własnym stadionie potwierdziło znów Podbeskidzie Bielsko-Białe, które tym razem wygrało z Chojniczanką Chojnice. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. W 52. minucie wynik otworzył Filip Modelski. Kilkanaście minut później było już 2:0 dla gospodarzy, bo kolejne trafienie zanotował Karol Danielak. Chojniczankę stać było tylko na jedno trafienie autorstwa Mateusz Kuzimski.

Puszcza Niepołomice - Odra Opole 1:2
Drugą wygraną na wyjeździe zanotowali gracze Odry Opole. Tym razem wywieźli oni punkty z Niepołomic i wyprzedzili w ligowej tabeli Chojniczankę Chojnice. Puszcza jako pierwsza wyszła na prowadzenie, ale Odra szybko wyrównała, a w drugiej połowie przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę.

GKS Bełchatów - Warta Poznań 1:2
Warta Poznań w Bełchatowie wyszła na prowadzenie jako pierwsza. Gospodarze wyrównali jednak w 74. minucie, ale to goście pod koniec meczu wykorzystali błąd rywali i wyszli na prowadzenie, którego już nie oddali. Warta umocniła się na pozycji lidera rozgrywek Fortuna 1 Ligi.

Olimpia Grudziądz - Zagłębie Sosnowiec 2:1
W Grudziądzu w 55. minucie prowadzili gracze Zagłębia Sosnowiec. Pod koniec meczu sprawę w swoje nogi wzięli gospodarze. W 82. minucie Omran Haydary doprowadził do wyrównania, a 180 sekund później Lukas Duriska zdobył zwycięską bramkę.

GKS Tychy - GKS Jastrzębie 2:2
GKS Jastrzębie w derbach z GKS-em Tychy dwukrotnie musiał odrabiać straty. W 11. minucie Mateusz Piątkowski zdobył gola, ale pod koniec pierwszej połowy wyrównał Farid Ali. W 55. minucie Łukasz Grzeszczyk wyprowadził tyszan na prowadzenie, lecz Farid Ali zdobył drugą bramkę i zapewnił swojej drużynie punkt.

Bruk-Bet Termalica - Chrobry Głogów 4:0
Bruk-Bet rozbił Chrobrego Głogów. Gospodarze zdobyli gola jeszcze w 45. minucie za sprawą Romana Gergela. 31-latek zdobył po przerwie drugie trafienie, a dublet ustrzelił także Vladislavs Gutkovskis. Chrobry doznał bolesnej porażki, mimo że w ostatnich tygodniach prezentował stabilną formę.

Stomil Olsztyn - Radomiak Radom 0:0
W niedzielnym pojedynku kibice nie obejrzeli żadnego gola. Obie drużyny dobrze rozgrywały futbolówkę do 16 metra, ale później był problem z finalizacją akcji. W 85. minucie najlepszą sytuację w meczu miał Oktawian Skrzecz, jednak trafił wprost w bramkarza Radomiaka. Kilka minut później dobrej sytuacji nie wykorzystał Eric Molloy. Obie drużyny z pewnością nie mogą być zadowolone z takiego wyniku.