FKS Stal Mielec – Lechia Gdańsk. Zwycięstwo! [FOTO]

11:59, 05.10.2024 PC Aktualizacja: 15:55, 05.10.2024

Pojedynek z dolnej połowie tabeli ekstraklasy, Stalowcy stanęli przed szansą wyskoczenia ze strefy spadkowej, a Lechia mogła zbliżyć się do środkowej części ligowej klasyfikacji. Po ciekawym, emocjonującym meczu górą jest Stal!

2:1 - 90+2 min - 25. Łukasz Wolsztyński

STAL: 39. Jakub Mądrzyk – 15. Marvin Senger, 21. Mateusz Matras (78' 40. Petros Bagalianis), 18. Piotr Wlazło, 23. Krystian Getinger, 6. Matthew Guillaumier, 20. Karol Knap (66' 8. Koki Hinokio), 96. Robert Dadok, 44. Sergiy Krykun, 10. Maciej Domański (90+1' 25. Łukasz Wolsztyński), 17. Ilya Shkurin (78' 9. Ravve Assayag).

Rezerwowi: 13. Konrad Jałocha – 11. Krzysztof Wołkowicz, 27. Alvis Jaunzems, 33. Adrian Bukowski.

Trener: Janusz Niedźwiedź.

LECHIA: 1. Szymon Weirauch – 3. Elias Olsson, 5. Ivan Zhelizko, 8. Rifet Kapić, 9. Bohdan Viunnyk, 11. Dominik Piła, 17. Anton Tsarenko (70' 94. Loup Diwan Gueho), 23. Miłosz Khlan (86' 16. Luis D’Arrigo), 44. Bujar Pillana, 79. Kacper Sezonienko.

Rezerwowi: 29. Bohdan Sarnavskyi – 4. Andrei Chindris, 6. Karl Wendt, 19. Serhii Buletsa, 99. Tomasz Neugebauer.

Trener: Szymon Grabowski.

Żółte kartki: Knap, Guillaumier (Stal) - Pillana (Lechia)

Sędziowie: Sebastian Krasny (Sędzia Asystent – Krzysztof Myrmus, Sędzia Asystent – Jakub Ślusarski, Sędzia techniczny – Patryk Świerczek, VAR – Paweł Pskit, AVAR – Marcin Borkowski).

Widzów: 3932

Transmisja: Canal + Sport

SKRÓT WIDEO:

PRZEBIEG MECZU

Już w 40. sekundzie mogło być 1:0 dla Stali, z kilkunastu metrów uderzał Domański i trafił w słupek. W trzeciej minucie prowadzenie objęli jednak gdańszczanie. Ruszyli z rekontrą i wykorzystali sytuację sam na sam. Radość przyjezdnych była krótka, analiza VAR gola anulowała.

Kolejna okazja mielczan to 24. minuta, gdy Krykun fenomenalnie dograł do osamotnionego Shkurina na kilka metrów przed bramkę Gdańska, napastnik Stali z pierwszej piłki jednak huknął prosto w golkipera.

Stal przeważała, ale marnowała swoje sytuacje. Lechia próbowała zagrażać z kontr i stałych fragmentów. W 38. minucie goście kombinacyjnie rozegrali rzut wolny na mieleckiej połowie, po ziemi wprowadzili piłkę przed bramkę Mądrzyka i sprytnym strzałem zdobyli prowadzenie 1:0.

GOL NA WIDEO:

W 43. minucie piłka znów wylądowała na gdańskim słupku, strzelał Dadok i doszło jeszcze do rykoszetu. W 45. minucie – po kolejnej akcji Krykuna – strzelał  z dystansu Getinger, ale minimalnie nad poprzeczką.

Po ciekawej, intensywnej pierwszej połowie jednak wygrywali goście, którzy zwyczajnie okazali się skuteczniejsi.

Druga połowa zaczęła się od naporu Stali. W 50. minucie Krykunowi udało się wyprzedzić golkipera z Lechii, ale nie udało trafić do pustej bramki.

Mielecka nawałnica przełamała gdańską zaporę w 58. minucie, gdy w zamieszaniu podbramkowym – po rzucie rożnym – huknął pod poprzeczkę Piotr Wlazło. 1:1!

W 78. minucie Stal straciła Mateusza Matrasa, który opuścił plac z kontuzją. Wówczas też doszło do roszady w ofensywie, Assayag zastąpił Shkurina – dla którego to kolejne spotkanie bez bramki.

Bohaterem Mielca został wprowadzony w 91. minucie Łukasz Wolsztyński. W swojej pierwsze akcji uderzył z 12 metrów w światło bramki i zapewnił Biało-Niebieskim zwycięstwo, które oznacza opuszczenie strefy spadkowej.