Zamknij
REKLAMA

Grzegorz Lato w Sklepie Stali: efektowna koszulka i ciekawa książka [FOTO]

00.39, 03.12.2022 Aktualizacja: 00.44, 03.12.2022
REKLAMA

Legenda mieleckiej Stali i król strzelców Mundialu z 1974 roku – Grzegorz Lato spotkał się z biało-niebieskimi kibicami. Zaprezentował replikę koszulki, w której 50 lat temu Stal zdobyła Mistrzostwo Polski. Promował także swoją nową książkę.

[FOTORELACJA]9723[/FOTORELACJA]

— Trwające Mistrzostwa Świata to idealny moment, aby rozpocząć świętowanie zbliżającej się 50. rocznicy zdobycia  Mistrzostwa Polski przez FKS Stal Mielec. Sezon 1972/1973 na zawsze zapisze się na kartach historii naszego klubu. Dlatego, aby uświetnić tę okrągłą rocznicę, podjęliśmy decyzję o wydaniu limitowanej edycji repliki koszulki z sezonu 1972/1973. Jest mi niezmiernie miło, że koszulkę zaprezentuje legenda naszego klubu oraz król strzelców Mistrzostw Świata Grzegorz Lato. Dokładamy wszelkich starań, aby nasz klub po raz kolejny mógł napisać tak piękną historię, jak ta 50 lat temu — powiedział Jacek Klimek, prezes zarządu FKS Stal Mielec S.A.

Tymi słowami Klimek rozpoczął wydarzenie, jakiego dotychczas w Mielcu nie było. W nowym Sklepie Stali w piątkowe popołudnie pojawił się Grzegorz Lato. Legendarny piłkarz promuje właśnie swoją książkę pod tytułem „Król Mundiali”. Ale Stal przygotowała dla kibiców też swoją niespodziankę – replikę koszulki, w której Grzegorz Lato z kolegami sięgał 50 lat temu po mistrzostwo Polski.

— W mojej głowie pomysł na koszulkę w biało-niebieskie pasy zrodził się już w 2014 roku, przy okazji konkursu na projekt koszulki, który zorganizowały ówczesne władze klubu. Nadesłana praca, jak i sam konkurs nigdy nie zostały rozstrzygnięte. Był to sezon, w którym Klub obchodził swoje 75-lecie. Temat koszulki wrócił w 2019 roku przy okazji biegu 80-lecia FKS Stal Mielec, który organizowałem, a wszyscy uczestnicy biegu otrzymali koszulki w biało-niebieskie pasy. Cieszę się niezmiernie, że w tym roku już oficjalnie jako Klub FKS Stal Mielec możemy zaprezentować replikę koszulki z 1973 roku. To koszulka,  którą z dumą można nosić, ale również mająca walory kolekcjonerskie — podsumował Damian Gąsiewski, dyrektor komunikacji i marketingu FKS Stal Mielec S.A.

— Chciałem podziękować za zaproszenie na odsłonięcie repliki koszulki z mistrzowskiego sezonu. Chciałem pogratulować klubowi powrotu na łono Ekstraklasy. Bardzo się cieszę, że klub idzie w kierunku naszych sukcesów z dawnych lat — rozpoczął Grzegorz Lato. Wraz z Jackiem Klimkiem symboliczne odsłonił replikę koszulki z sezonu 1972/1973.

Prezes Klimek oraz dyrektor Gąsiewski wręczyli Grzegorzowi Lato koszulkę z numerem 7 oraz pamiątkową paterę z podziękowaniem za wkład w historię klubu i zdobycie Mistrzostwa Polski.

Później przyszedł czas na promocję książki. — Namówiono mnie na napisanie tej książki, ponieważ rozegrałem w sumie 20 meczów w pełnym wymiarze czasu na Mistrzostwach Świata i strzeliłem 10 bramek. W mojej biografii „Grzegorz Lato Król Mundiali” znajdziecie wiele interesujących historii, ale nie chcę zdradzać szczegółów, ponieważ wtedy książki czyta się najlepiej — powiedział Grzegorz Lato na temat książki.

Do Sklepu Stali ustawiła się spora kolejka kibiców zdecydowanych na zakup koszulki oraz książki. Grzegorz Lato cierpliwie wypisywał dedykacje, pozował do zdjęć. Replika koszulki oraz dostępna jest już w sprzedaży w Sklepie Stali na Stadionie Miejskim oraz online pod adresem: www.sklepstali.pl. W sprzedaży jest już również książka „Grzegorz Lato. Król Mundiali” 

- Dzisiejszym wydarzeniem rozpoczęliśmy cykl spotkań z legendami FKS Stal Mielec. Już 16 grudnia kolejną legendą, która zaszczyci nas swoją obecnością, będzie Włodzimierz Gąsior – komunikuje Mateusz Prokopiak, rzecznik prasowy FKS Stal Mielec.

Więcej informacji wkrótce. 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%