Ostatki Stali Mielec. Wygrany sparing z Rzeszowem i testy [FOTO]

15:44, 25.11.2022 Aktualizacja: 15:45, 25.11.2022

PGE FKS Stal Mielec kończy dzisiaj pierwszą część sezonu 2022/2023 piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy. Biało-Niebiescy pokonali w meczu testowym Stal Rzeszów. Na boisku pojawiło się sporo młodzieżowców.

Piłka nożna, mecz sparingowy
PGE FKS STAL MIELEC – STAL RZESZÓW 1:0 (1:0)

1:0 – Maciej Domański

Stal Mielec: 12. Mateusz Dudek - 24. Maciej Wolski (46’ zawodnik testowany), 74. Kamil Kruk (46’ zawodnik testowany), 21. Mateusz Matras (46’ 39. Michael Wyparło), 6. Leandro (46’ zawodnik testowany), 23. Krystian Getinger - 7. Maciej Domański (46’ zawodnik testowany), 16. Paweł Żyra, 26. Arkadiusz Kasperkiewicz (46’ 52. Konrad Guca), 77. Adam Ratajczyk (46’ 17. Fabian Hiszpański) - 92. Bartłomiej Ciepiela (46’ 20. Krystian Kardyś).

Stal Rzeszów: 1. Przemysław Pęksa - 15. Dominik Marczuk, 26. Łukasz Góra, 91. Paweł Oleksy, 37. Piotr Głowacki - 80. Dawid Olejarka, 7. Krzysztof Danielewicz, 68. Bartosz Wolski, 69. Damian Michalik, 11. Andreja Prokić - 19. Patryk Małecki oraz po przerwie: zawodnik testowany - Franciszek Polowiec, Krystian Wrona, Miłosz Kaczor, Igor Ławrynowicz (71’ Kacper Plichta), Marcel Kotwica, Jakub Szczypek, Wiktor Kłos, Benedykt Piotrowski (71’ Kamil Mazur), Kacper Piątek, Szymon Łyczko (71’ Szymon Kądziołka).

[FOTORELACJA]9711[/FOTORELACJA]

- Miłym akcentem zakończyliśmy pierwszą rundę i teraz zaczynamy okres roztrenowania. Każde zwycięstwo cieszy, a wygraliśmy 1:0. Był to fajny piłkarski mecz. Zarówno my, jak i Stal Rzeszów, w pierwszej połowie mieliśmy po kilka sytuacji. Nam się udało jedną wykorzystać – powiedział po tym meczu kontrolnym trener mieleckiej Stali Adam Majewski.

Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył Maciej Domański efektowym strzałem z kilkunastu metrów, trafił idealnie od słupka

Stal Mielec prezentowała się okrojonym składem, a po przerwie na boisku większość stanowili młodzieżowcy, także testowani. - Zagrało czterech zawodników testowanych z roczników 2002, 2004 i 2005. To młodzi ludzie sprawdzani z myślą o przyszłości, zaprezentowali się całkiem nieźle. W drugiej połowie zagraliśmy na zero z tyłu, mają potencjał, dalej będziemy ich obserwować i zastanawiać się jakie decyzje podjąć – wskazał mielecki szkoleniowiec.

Co ważne, zagrał Arkadiusz Kasperkiewicz, który tydzień temu grę w sparingu z Wisłą Kraków opuścił z powodu urazu kolana. Okazało się, że to nie jest groźna kontuzja. W podobnych okoliczność rywalizację z Wisłą przerwał także Mikołaj Lebedyński. On powinien wrócić do zdrowia w grudniu

Część Stalowców, jak Marcin Flis, Mateusz Mak czy Bartosz Mrozek zjawiła się na sparingu w roli kibiców. W Mielcu nie ma chwilowo Saida Hamulicia, wyjechał załatwić sprawy rodzinne. Wróci w styczniu.

Mecz Stal Mielec – Stal Rzeszów odbył się pod nowym pełnowymiarowym balonem przy ulicy Sportowej. Opady śniegu uniemożliwiły grę w Rado Resort. – Niewiele jest w Polsce takich balonów na pełnowymiarowych boiskach i zimą z pewnością nam ten obiekt się przyda. Chociaż my ligę rozpoczynamy już 27 stycznia i mamy nadzieję, że ze sztucznego boiska będziemy korzystali jak najmniej – powiedział nam Adam Majewski.

Mecz z rzeszowską Stalą był ostatnim akcentem pierwszej części sezonu w wykonaniu piłkarzy z Mielca. Rundę jesienną w ekstraklasie zakończyli na siódmej pozycji. - Cieszymy się ze zwycięstwa w sparingu i udajemy się na zasłużone urlopy. Każdy potrzebuje odpoczynku, przerwy. Piłki nie będzie mi brakowało, w telewizji jeszcze są Mistrzostwa Świata i można sobie jeszcze „z braku laku” pooglądać – dodał jeszcze Adam Majewski.

Stalowcy do treningów wrócą 4 stycznia, od 9 do 20 stycznia przebywać będą na obozie w Turcji. Pierwszy mecz ekstraklasy rozegrają w piątek 27 stycznia o 20:30 w Mielcu z Lechem Poznań.