Kuriozum! Przerwa w meczu pod Mielcem trwała 56 dni! [FOTO, WIDEO]

19:07, 13.11.2022 Aktualizacja: 19:20, 13.11.2022

Zespoły Madrasu Goleszów i Jamnicy Dulcza Wielka zapisały się w historii piłki nożnej powiatu mieleckiego. Mecz Klasy B w Goleszowie rozpoczął się 18 września, a został dokończony dopiero 13 listopada!

[FOTORELACJA]9685[/FOTORELACJA]

Takiej historii w Mielcu i regionie nie pamięta nikt. 18 września Madras Goleszów, który zamyka tabelę mieleckiej grupy Klasy B, podejmował Jamnicę Dulcza Wielka. Do przerwy był remis 0:0. Bramki – po jednej dla każdej z ekip – wpadły po przerwie. Obie drużyny w tym meczu zmarnowały także po rzucie karnym.

Spotkanie jednak nie zostało dokończone. Arbiter przerwał mecz w 88. minucie, gdy na boisku doszło do przepychanek między zawodnikami, jeden z piłkarzy miał zostać uderzony przez rywala w twarz. Klub z Dulczy Wielkiej na swoim profilu w serwisie Facebook wskazał, że w Goleszowie interweniowała wówczas policja, a powodem konfliktu był ostry faul.

Rozgrywki Klasy B prowadzi Polski Związek Piłki Nożnej i rzeszowscy działacze futbolowej federacji musieli zająć się tym meczem. Podjęli niespotykaną decyzję o dograniu meczu do końca w nowym terminie. Na „brakujące” 2 minuty oraz doliczony czas gry obie ekipy stawiły się w Goleszowie po 56. dniach, 13 listopada o 14:00.

Gospodarze do gry w drugim terminie przystąpili osłabieni trzema czerwonymi kartkami, a goście jedną – takie kary zostały orzeczone i utrzymane po wrześniowych zawodach.

W niedzielne popołudnie 13 listopada atmosfera była już dużo spokojniejsza, niż 56 dni wcześniej. Gra została wznowiona w okolicach bramki Jamnicy, gdzie znajdowała się piłka w momencie przerwania spotkania. Jamnica miała dwie okazje na zwycięskiego gola, ale Madras utrzymał remis. Goleszowianie nawet dokonali zmiany, by „ukraść” kilka sekund. Finalnie mecz Madras Goleszów – Jamnica Dulcza Wielka zakończył się remisem 1:1.

Po ostatnim gwizdku sędziego zespół z Goleszowa wyglądał na zadowolony, piłkarze z Dulczy natomiast czuli wielki niedosyt. A skoro już spotkali się ponownie na boisku, to postanowili zagrać jeszcze krótki mecz towarzyski, już bez sędziów i delegata wysłanych przez PZPN.

Mecz w Goleszowie zakończył emocje w Klasie B w tym roku. Liderem grupy VI Mielec jest Sokół Pień, który zgromadził 30 punktów, na drugiej pozycji znajduje się Jamnica – ze stratą 5 oczek. Tabelę zamykają zespoły z Goleszowa i Dulczy Małej – z dorobkiem 5 punktów w 11. kolejkach.

W grupie V Mielec Klasy B tabeli przewodzi Pitmark Jaślany – 24 punkty w 9. Meczach. Na podium znajdują się Grunwald Padew Narodowa i Jutrzenka Ławnica – po 17 punktów. Tabelę zamyka Wiśnia Trzciana, która jesienią nie zdobyła żadnego punktu.