Niebywałe! Kolega z kadry zabrał gola piłkarzowi Stali! [WIDEO]

22:59, 27.09.2022 PC Aktualizacja: 23:00, 27.09.2022
Skomentuj Fot. za TVP SPORT Fot. za TVP SPORT

Fryderyk Gerbowski, pomocnik PGE FKS Stal Mielec, zagrał 74 minuty w meczu reprezentacji U21 Polska – Litwa. Końcowy wynik to wstydliwy remis, a Gerbowski mógł zdobyć gola otwierającego mecz. Piłkę z bramki… wybił inny z Polaków. To piłkarskie jaja.

Gerbowski dołączył do ekstraklasowej piłkarskiej PGE FKS Stali Mielec latem, został wypożyczony z Wisły Płock. Dobrze wprowadził się do mieleckiej drużyny, jest chwalony przez kibiców. Jego grę docenił selekcjoner kadry U21 Michał Probierz, powołał Stalowca na wrześniowe zgrupowanie tej reprezentacji.

We wtorek w Suwałkach doszło do meczu młodzieżowych reprezentacji Polski i Litwy. Fryderyk Gerbowski znalazł się w podstawowym składzie Polaków. Już w 8. minucie dobrą akcja popisał się zawodnik Pogoni Szczecin Mariusz Fornalczyk. Ruszył prawym skrzydłem i wyłożył piłkę w pole karne, gdzie wbiegł Gerbowski – ustawiony przez trenera Probierza na środku pomocy.

Zawodnik Stali Mielec zamknął podanie Fornalczyka strzałem w światło bramki. Mocne uderzenie minęło bramkarza, piłka najwyraźniej zmierzała do siatki. Na jej drodze jednak pojawił się inny z Polaków – napastnik Górnika Zabrze Szymon Włodarczyk. Trudno zrozumieć co zamierzał, ale… wybił futbolówkę z pustej bramki. Być może nieco samolubnie chciał sam zanotować gola i skiksował.

W ten sposób Włodarczyk zmarnował wyśmienitą okazję Polaków na objęcie prowadzenia już w początkowej fazie meczu. Sam mecz skończył się wstydliwym dla Biało-Czerwonych remisem 1:1.