PGE FKS STAL MIELEC - WISŁA PŁOCK. Mak znów strzelił, Stal wygrała [FOTO]

16:05, 03.12.2021 . Aktualizacja: 19:34, 05.12.2021

Piątek, 3 grudnia 18:00 - o tej porze zabrzmiał w Mielcu pierwszy gwizdek meczu 17. kolejki PKO BP Ekstraklasy, czyli oznaczającego połowę sezonu. PGE FKS Stal Mielec podejmowała Wisłę Płock. I wyprzedziła Nafciarzy w tabeli! Rundę kończy w górnej połowie stawki.

Piłka nożna, PKO BP Ekstraklasa
PGE FKS STAL MIELEC - WISŁA PŁOCK 2:1 (2:0)

1:0 -
22 min 20. Grzegorz Tomasiewicz (karny)
2:0 - 45+1 min - 10. Mateusz Mak
2:1 - 89 min - 24. Marko Kolar

[FOTORELACJA]9001[/FOTORELACJA]

STAL: 13. Rafał Strączek – 6. Marcin Flis, 21. Mateusz Matras, 4. Bozhidar Chorbadzhiyski – 2. Albin Granlund (86' 39. Michael Wyparło), 5. Mateusz Żyro – 20. Grzegorz Tomasiewicz, 22. Koki Hinokio (85' 18. Dawid Kort), 11. Maksymilian Sitek (75' 77. Adrian Szczutowski), 10. Mateusz Mak (75' 8. Maciej Urbańczyk) – 99. Fabian Piasecki (85' 92. Aleksandar Kolev).

REZERWOWI: 1. Michał Gliwa, 3. Łukasz Seweryn, 9. Maciej Jankowski, 32. Jonathan de Amo Perez.

Trener: Adam Majewski.

WISŁA: 1. Krzysztof Kamiński – 5. Anton Kryvotsiuk, 6. Damian Rasak (70' 11. Jorge Fernando Barbosa Intima), 7. Radosław Cielemęcki (54' 24. Marko Kolar), 10. Rafał Wolski (54' 8. Patryk Tuszyński), 15. Kristian Vallo (54' 32. Fryderyk Gerbowski), 20. Łukasz Sekulski, 33, Damian Zbozień (70' 23. Filip Lesniak), 77. Piotr Tomasik, 92. Dominik Furman, 94. Dusan Lagator.

REZERWOWI: 96. Damian Węglarz, 3. Milan Obradović, 21. Igor Drapiński, 95. Damian Warchoł.

Trener: Maciej Bartoszek.

Żółte kartki: 11. Maksymilian Sitek, 18. Dawid Kort (Stal) - 7. Radosław Cielemęcki, 94. Dusan Lagator, 77. Piotr Tomasik, 5. Anton Kryvotsiuk, 92. Dominik Furman (Wisła)

Czerwona kartka: 92. Dominik Furman - 90+4 min (za dwie żółte)

Sędzia: Damian Sylwestrzak z Wrocławia (asystenci: Marcin Borkowski, Adam Karasewicz; techniczny: Jacek Małyszek; VAR: Jarosław Przybył, Michał Obukowicz)

PRZEBIEG MECZU

ATAK GOSPODARZY   ATAK GOŚCI

Przez pierwsze kilka minut meczu lepiej prezentowała się Wisła, ale to Stal oddała jako pierwsza groźny strzał, z rzutu wolnego, z dystansu celnie spróbował Fabian Piasecki. Na miejscu był golkiper gości. W 10. minucie Flis ze skrzydła wyłożył do Sitka, a ten trafił w poprzeczkę, celował w okienko.

W 18. minucie Sekulski szarżował w polu karnym Stali, gdzie upadł i domagał się rzutu karnego. Analiza VAR pokazała, że był na pozycji spalonej. Po chwili w polu karnym Wisły powalony został Flis. Tu analiza VAR wykazała faul, bramkę z 11 metrów zdobył Tomasiewicz!

Tuż przed przerwą Stal podwyższyła. Kontrę napędził Sitek, na centymetry wyłożył do Maka, który w sytuacji sam na sam lobem zdobył swoją siódmą bramkę w tym sezonie. 2:0!

Pierwsze minuty drugiej części meczu były nerwowe w wykonaniu gości i Stal mogła prowadzić wyżej. Później przewagę osiągnęła Wisła i próbowała ostrzeliwać bramkę Strączka. W najlepszej sytuacji Sekulski z dobrej sytuacji nie trafił głową w bramkę.

W końcówce meczu Wisła zamknęła Stal w polu karnym i w dużym zamieszaniu zdobyła bramkę. Kotłowało się do ostatnich sekund. Stal jednak obroniła trzy punkty, a mecz zakończyła czerwona kartka sfrustrowanego Furmana.

W ekstraklasie zadebiutował młodzieżowiec Stali Michael Wyparło, syn Bogusława Wyparło.

PO MECZU POWIEDZIELI:

Maciej Bartoszek, trener Wisły Płock:

Przyjechaliśmy do Mielca po punkty, takie oczywiście było założenie. Wydawało się, że dobrze funkcjonujemy, ale mieliśmy zbyt dużo niewymuszonych, prostych strat co napędzało zespół Stali i to wykorzystali. Rzut karny dla Stalki był niepotrzebny, problematyczny.
W drugiej połowie zobaczyliśmy inny zespół, była całkowita dominacja z naszej strony. Wydaje mi się, że byliśmy zespołem lepszy, ale nie zawsze lepszy wygrywa. Stworzyliśmy sobie dużo dogodnych sytuacji, które można było lepiej wykończyć.
Musimy się podnieść i zapunktować w dwóch meczach u siebie. Przed meczem ze Stalą dużo mieliśmy też problemów personalnych.

Adam Majewski, trener PGE FKS Stal Mielec:

Zwycięstwo było dzisiaj najważniejsze. Mecz miał dwa oblicza. Na początku dużo kontrowersji. Od 15 minuty, po nerwowym początku, przejęliśmy inicjatywę, wyglądało to nieźle, ułożyliśmy mecz. OD 60 minuty zaczęły się nasze problemy, skupiliśmy się na obronie. Bramka Wisły wisiała w powietrzu, dobrze, że wpadła tak późno. W końcówce pomógł nam też Rafał Strączek.
Przy wyniku 2:0 zdecydowaliśmy też, że się cofniemy i zagramy w kontrataku, bo stoperzy Wisły nie są szybcy. Ale nie chcieliśmy się aż tak mocno cofnąć.
Cieszymy się, że sytuacja finansowa w końcu się wyjaśniła. To co było wcześniej jednak nie przeszkadzało w osiąganiu wyników. Teraz będziemy spokojniejsi.

Wybierz najlepszego piłkarza Stali w meczu z Wisłą Płock

Ankieta zakończona, dziękujemy za oddane głosy. Wyniki głosowania są widoczne poniżej:

4 38

Fabian Piasecki nie nadaje się do Ekstraklasy a w szczególności do Stali Mielec jest za słaby pierwsza liga to jego miejsce jak nie druga..
A najlepiej niech wraca do IV ligii Podlaskiej do Olimpi Zambrów tam mu szło :D 18:56, 03.12.2021

zbychzbych

1 0

a tojak biega w presingu jak sciaga na siebie dwoch obroncow przez co mak i sitek ma wiecej miejsca to nie widac kolew mial 15 minut i nic nie pokazal 13:41, 04.12.2021

StalStal

21 13

Dziękujemy za 3 punkty.
Dziękujemy już panu Piaseckiemu za przestany mecz i panu Majewskiemu za *%#)!& zmiany.
Beznadziejne zmiany szczutiwskiegi i zupełnie nieuzasadnione wejście największego drewna z 4 ligi czyli wyparło. Widać jak na dłoni że na układy nie ma rady 20:14, 03.12.2021

GivGiv

21 5

Dobrze ze wygrali👋👋👋ale druga połowa do bolesna mordęga😣😣😣Wiecej wymagać Panie trenerze od nich bo na wiosne tragedia bedzie. 20:22, 03.12.2021

mielcokmielcok

7 15

Ten japończyk w ogóle nic nie gra...
Biega do przodu i tyłu byle go piłka nie trafiła.
Piasecki się skompromitował kilka razy w tym meczu na początku fatalnym zagraniem przy akcji bramkowej potem wolny bez gwizdka..
A resztę meczu go widać nie było po co go wpuszczać? 20:26, 03.12.2021

stal na fuksiestal na fuksie

15 8

szczesliwe zwyciestwo stali wogole mi sie nie podobala gra stali grali jakby od niechcenia totalnie wyluzowani zero agresji i walki nie wrozy to dobrze na przyszlosc a najgorsza jest obrona i tradycyjnie na nastepne 2 godziny po treningu powinni zostawac; bulgar czarbodzinski,zyro,matras,flis,granlund,getinger,zle wyglada szczutowski.Tym zawodnicy musza poprawic motoryke ,technike i cala gre.Tradycyjnie stal opadla z sil w 2 polowie i ledwo nadazali za akcjami przeciwnika to byla jak zwykle obrona Czestochowy stal *%#)!& dowiozla ten wynik do konca. 20:27, 03.12.2021

31 3

Panie prezydencie bez ciebie Stal istnieje i będzie istnieć-te marne grosze i takie chwalenie się-żenada, niedługo wybory,a jest wielu nas kibiców którzy pamiętają. STAL STAL NIECH ŻYJE-dziękujemy że jesteś. 20:41, 03.12.2021

stal39stal39

24 3

cieszcie się że oglądaliście mecz bo gdyby nie mieleccy biznesmeni ze strefy to urzad miasta z wiśnią i paprotką zoorali by ten stadion. Zapamiętamy. KIbice zawsze za STALĄ 21:12, 03.12.2021

MultigenMultigen

15 3

Wszystko dzieki enervigo 21:20, 03.12.2021

wisnia nie pozyczylwisnia nie pozyczyl

18 2

wisnia olal stal mielec i klub rzucajac jakies grosze i nie mowimy tutaj o darowiznie tylko o pozyczce nawet ko....a pozyczyc podatnikow pieniedzy nie chcial tak dba o klub przeciez gdyby nie ludzie przy forsie to od stycznia trzeba by bylo oglosic upadlosc klubu i przy dobrych wiatrach o ile znalezli by sie zapaleni dzialacze zaczynac wszystko od poczatku czyli gre od 5 badz 6 ligi. 21:48, 03.12.2021

KibicKibic

4 9

Gra tragedia oczy bolą.Hinokio Szczutowski Kort Granlund nieporozumienie.Pozbyć się tych kopaczy 22:06, 03.12.2021

KibolKibol

3 0

Akurat granlund grał i gra bdb...to obronca wiec strzelał nie będzie ale zobacz co robi w obronie, jak pracuje, co do innych racja... 09:18, 04.12.2021

stalusiekstalusiek

1 1

za to w pobliskiej Stalowej Woli współpraca klubu z Prezydentem układa się świetnie, zgrzyt to zaledwie 120 sprzedanych karnetów na cały sezon https://wyborcza.pl/7,154903,27868919,majstersztyk-w-stalowej-woli-jak-wydoic-jeszcze-wiecej-publicznych.html 23:56, 03.12.2021

LimboLimbo

2 11

Zadzwońcie do Tuska Donald wrucił z Brukseli to ma kasę i wam da biedaki stadion przykryjecie i burdel postawicie 04:11, 04.12.2021

hahahaha

1 2

psychol 16:09, 04.12.2021

old kibicold kibic

7 1

Była to tzw. "bida" to chyba najprostsze i celne określenie gry naszej stali 08:16, 04.12.2021

KibolKibol

4 5

Co to ma być? Wiem, że liczy się wynik ale 2 połowy nie dalo się oglądać...a po ściągnięciu maka i sitka to już porażka...wyniku broni się rozgrywając piłkę i atakując, a nie wykopując pilke pod bramkę przeciwnika tam przejmuje defensywa przeciwnika i piłka za 10-15s jest pod naszą bramka i jest goraco...Nast razem proponuje trenerowi jak będziemy wygrywac wprowadzic 2 dodatkowych bramkarzy i niech staną w lini ze strąkiem...Wiśle jedynie czego to zabrakło szczęścia bo mogli wygrać spokojnie 2-3 jak nie więcej...gdyby przeciwnikiem wczoraj był Wrocław to było by pewnie z 2-5... 09:13, 04.12.2021

Złota Stal MielecZłota Stal Mielec

5 1

Gratulacje za wygraną
Druga połowa pokazała jakim "materiałem" dysponuje trener, a to nie nastraja optymistycznie szczególnie że zdecydowana większość zawodników z podstawowej powiedzmy 16 ma podpisane kontrakty (wypożyczenia) do końca sezonu.
Pozostaje tylko pytanie co dalej ???
Czas najwyższy na poważne rozmowy z tak zwanymi sponsorami tytularnymi o wysokość kwot sponsorskich.
Zima szybko minie sezon też.
Z optymizmem pozdrawiam 09:43, 04.12.2021

STALSTAL

10 6

brawo chlopaki a hejterzy niech ogladaja łyzwiarstwo figurowe jak chca wrazen.Stal przed sezonem skazywana na 18 miejsce jest rewelacja mimo ze klub ma klopoty finansowe i kadrowe.P ozdro prawdziwych kibicom. 10:35, 04.12.2021

kibickibic

2 7

kiszki bolą,głowa rozwala,skąd ta zbieranica , 15:29, 04.12.2021

Nie i co jaNie i co ja

2 6

Ja faszyści wspierają ten klub tak jak Pan Pręba przeżegnajcie się Polacy z podkarpacia. 19:15, 04.12.2021

okropna gra staliokropna gra stali

3 1

Gra stali to jakas porazka o ile 1 polowa w miare to 2 to agonia jakas i umieralnia przeciez na to patrzyc sie nie da brak kondycji,sil,i ta *%#)!& obrona Czestochowy przeciez to jest jakas padaka a nie gra kapelan co ty robisz na silowni z zawodnikami ze ci nie maja sil w 2 polowie w karty rzniecie czy jakies ziolo ciagniecie 05:42, 06.12.2021