ŚLĄSK WROCŁAW - PGE FKS STAL MIELEC. Stal zostaje w Ekstraklasie! [FOTO]

09:32, 16.05.2021 P.C Aktualizacja: 21:14, 18.05.2021

To już przesądzone. Zakończył się sezon 2020/2021 piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy. PGE FKS Stal Mielec zremisowała we Wrocławiu i zapewniła sobie sportowe utrzymanie w elicie na kolejny sezon! Decydująca bramkę mielczanie zdobyli w doliczonym czasie gry!

Piłka nożna, PKO BP EKSTRAKLASA
ŚLĄSK WROCŁAW - PGE FKS STAL MIELEC
1:1 (1:0)

1:0
- 7 min - 29. Krzysztof Mączyński
1:1 -  90+3 min - 77. Maciej Jankowski

[FOTORELACJA]8614[/FOTORELACJA]

Śląsk: 22. Michał Szromnik - 19. Patryk Janasik (52, 34. Konrad Poprawa), 21. Łukasz Bejger, 5. Israel Puerto, 15. Márk Tamás, 4. Dino Štiglec - 28. Waldemar Sobota, 29. Krzysztof Mączyński, 39. Szymon Lewkot, 7. Róbert Pich - 9. Erik Expósito (87, 11. Fabian Piasecki).

Stal: 13. Rafał Strączek - 96. Robert Dadok, 32. Jonathan de Amo, 4. Bozhidar Chorbadzhiyski (85, 9. Andreja Prokić), 6. Marcin Flis, 23. Krystian Getinger - 7. Maciej Domański (82, 77. Maciej Jankowski), 21. Mateusz Matras (46, 17. Petteri Forsell), 20. Grzegorz Tomasiewicz - 92. Aleksandar Kolew (90, 5. Mateusz Żyro), 99. Łukasz Zjawiński (46, 10. Mateusz Mak).

Żółte kartki: Matras, de Amo, Chorbadzhiyski, Prokić.

Widzów: 10 453, w tym około 200 z Mielca.

Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).

PRZEBIEG MECZU

ATAK GOSPODARZY   ATAK GOŚCI

Mecz zaczął się od mocnego naporu gospodarzy, których niósł doping licznej publiczności. Szybko przyniosło to prowadzenie, efektownym strzałem z dystansu popisał się Mączyński. Strączek był bez szans.

Stalowcy wydawali się oszołomieni liczbą widzów na stadionie i głośnym dopingiem. Dali się zepchnąć gospodarzom, a ci szukali drugiego trafienia. W 12 minucie zamknęli dośrodkowanie z prawego skrzydła niecelnym strzałem głową.

W 18 minucie powinien być remis. Bramkarz gospodarzy jednak cudownie zatrzymał strzał głową i dobitkę Stalowców. To była wyśmienita okazja mielczan. Na trybunach pojawiła się natomiast liczna gruba kibiców z Mielca.

Mielczanie intensywniej zaczęli szukać remisu. W 22 minucie kombinacyjną akcję zakończył strzałem sprzed pola karnego Matras, piłka po rykoszecie wylądowała w rękach bramkarza.

Po 30 minutach Śląsk nieco zwolnił tempo, częściej atakowała Stal. Obie ekipy próbowały przede wszystkim podań w pole karne po akcji skrzydłami, ale bez efektu strzeleckiego. Dopiero w 39 minucie gospodarze zanotowali próbę głową nad bramką po kontrze wyprowadzonej w efekcie przechwytu w środku boiska.

Po podobnym przechwycie Śląsk mógł przeważać 2:0 od 42 minuty. Kapitalnie interweniował Strączek!

Pierwsza połowa zamknęła się kontrą Stali, która przyniosła rzut rożny. Po dośrodkowaniu zakotłowało się w polu karnym Wojskowych, jednak Zjawiński przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Prowadzenie 1:0 do przerwy wywindowało Śląsk Wrocław na czwarte miejsce dające grę w europejskich pucharach. W Warszawie Legia prowadziła 1:0 z Podbeskidziem, a to dobra wiadomości dla Stali - bo w ekstraklasie przy takich wynikach utrzymałaby się właśnie Stal.

Druga połowa nie przyniosła ponownie naporu Śląska, Stal chciała kreować grę, gospodarze odgryzali się szybkimi atakami, oddali dwa strzały w kierunku bramki Strączka, oba niecelne.

Po godzinie gry i trzech wyrzutach z autu wprowadzonego w przerwie Forsella próby z dystansu podjął się Dadok, niewiele się pomylił.

Po chwili Mak strzelał technicznie z pola karnego, ale golkiper miejscowych był dobrze ustawiony. Minęło kilkanaście sekund i piłka trafiła w słupek bramki Śląska, po rzucie rożnym. Kolejny korner znów przyniósł strzał głową, ale piłka znów minęła bramkę gospodarzy.

Stal zanotowała wówczas okres bardzo dobrej gry.

W ostatnie dziesięć minut podstawowego czasu gry weszliśmy strzałem z dystansu Getingera, pozycja podobna jak Mączyński, ale strzał bardzo niecelny.

W 91 minucie gospodarze mogli zamknąć mecz, urwali się z kontrą spod naporu Stali, ale w sytuacji sam na sam zabrakło celnego strzału. W odpowiedzi Stal ruszyła ze swoją akcją, zamknął ją Maciej Jankowski i doprowadził do remisu! Asystował Mak!

Bohaterem meczu został Strączek, który w ostatnich sekundach obronił strzał mierzony przy słupku! Chwilę później mecz się skończył, a to oznacza sportowe utrzymanie Stali w ekstraklasie!

Ostatecznie remis zadowolił też gospodarzy, bo zajęli czwarte - pucharowe miejsce!

Wybierz najlepszego piłkarza Stali w meczu z Śląskiem Wrocław

Ankieta zakończona, dziękujemy za oddane głosy. Wyniki głosowania są widoczne poniżej:

33 11

Poziom polskiej ekstraklasy i tak jest bardzo niski. Skoro Stal Mielec jest w stanie wygrać/remisować z Legią to równie dobrze w przyszłym sezonie może być na 1 miejscu. 09:46, 16.05.2021

mielczankaVmielczankaV

7 2

Czego im bardzo serdecznie zyczymy!!! (moze nie "az" pierwszego miejsca, ale stac nas na miejsce w pierwszej dziesiatce). Powodzenia chlopaki!!!!! 06:01, 17.05.2021

Zenon Zenon

7 62

Przed meczem wiadomo kogo chcą spuścic z ligi wystarczy spojrzeć na sędziego meczu legii

18 6

Stal zostaje. Ciekawe dlaczego nie bierze się pod uwagę ogólnej liczby bramek. 10:42, 16.05.2021

Do apaczDo apacz

7 31

Po pierwsze ktoś musi spaść
Nie zawsze boisko weryfikuje kto ma to być
Po drugie legia odpuści dzisiaj a Śląsk wygra z nami
Po trzecie nie ma licencji na ostatnim spotkaniu tylko odwołania stali nie rozpatrzono ..
..wniosek jeśli dzisiaj się utrzymamy jutro będzie info ze stal nie dostala licencji 12:13, 16.05.2021

3 0

No i co znafco ??? Sprawdziły się twoje czepowiednie , takie czystempne , z wyższej półki ? 23:37, 16.05.2021

Co do Co do

21 0

poziomu ekstraklasy to rzeczywiście jest niski. Ale jest to prosta konsekwencja budżetów klubowych. Przecież Manchester City PSG w ciągu kilku ostatnich lat wydało(szejkowie) po ok. 1 miliardzie euro na swoje drużyny. Taka mamy patologię. Wybijający się piłkarze od razu maja lepsze finansowe propozycje w innych bogatszych ligach. Tyle... 13:52, 16.05.2021

Zenon Zenon

4 12

8 minuta i już *%#)!& 17:44, 16.05.2021

6 31

40 minuta fatalna obsrana gra stali wogole stal nie atakuje tak jakby byli zadowoleni ze moga spasc 18:44, 16.05.2021

a tya ty

11 1

tępy ch.. 19:40, 16.05.2021

deptuła deptuła

12 25

co na to michał deptuła? to dzięki niemu stal mielec istnieje, jak i cale nasze miasto !!! on wie, on sie zna, on ma magistra !!!!! 19:35, 16.05.2021

hahahaha

10 3

a co to za pajac ? 19:41, 16.05.2021

jak tojak to

0 0

no jak to nie wiesz? aktualnie wójt wadowic, ale w przyszłości poseł, minister I mędrzec europy. 08:50, 18.05.2021

NikNik

9 2

Prasa to powinna podawać prawdę. Na dzień dzisiejszy to Stał może zostać w ekstraklasie. Pamiętajmy o braku licencji. 19:40, 16.05.2021

dddd

35 0

Ludzie którzy zawalą licencje dla Stali mają się oddać w ręce kibiców na dwie zdrowaśki 19:42, 16.05.2021

AA

1 0

po zdrowaśkach będzie Anielski orszak. 17:02, 17.05.2021

mmmm

27 3

Trzymanie Maka na ławie to zbrodnia a wpuszczając statystę Zjawę 19:44, 16.05.2021

29 4

Cel uświęca środki. Gratulacje dla Pana Włodzimierza, innych współpracowników i piłkarzy. Wstydcie się fałszywi prorocy.Poza tym to tylko sport.
20:00, 16.05.2021

nowynowy

25 9

podziękować należy tak nie lubianej Legii, dostarczyła nam cztery punkty, w Mielcu absolutnie nie chciała zrobić Stali krzywdy a dzisiaj nie pozwoliła wygrać Bielsku, a swoją drogą to zarząd Stali razem ze "szczylem" do dymisji za nieudolność w zarządzaniu klubem sportowym ( mam na myśli nie tylko piłkę nożną ) . 20:20, 16.05.2021

16 4

Zasluzyli na ten remis bo grali ladnie w drugiej polowie...Kolev i Zjawinski- słabizna jak zawsze czego ich trener wystawia od 1 minuty???Ktorys raz juz widze jak Kolev marnuje swietna sytuacje co to za napastnik jak nie potrafi dobic pilki...ile tam bylo 2-3metry od bramkarza wystarczylo ja kopnac wyzej a nie po ziemi prosto w rece golkipera, Za to Mak i Prokic na ławie prawie ze do konca...ehh...czego nie grał Granlund???chorbhadzinski slabiutki... 20:25, 16.05.2021

To utrzymanie smakuje jak mistrzostwo
Gratulacje dla piłkarzy,pana trenera i całego sztabu.
Pozdrawiam z Toronto🇨🇦 20:25, 16.05.2021

SMI SMI

16 5

Wszystko fajnie,ale nadal nie mamy licencji na grę w przyszłym sezonie w Ekstraklasie... 20:26, 16.05.2021

DublinDublin

2 1

ALE będzie.. Nie siej zamieszania. 10:18, 17.05.2021

SMISMI

36 3

I jeszcze jedno-wyrazy najwyższego uznania dla trenera Gąsiora!Szacun,Panie trenerze za to,co Pan zrobił podczas tych 7 kolejek! 20:28, 16.05.2021

najnaj

20 1

Dzieciaki na obecne czasy to jest wielki sukces całej drużyny.Gramy w super lidze piłki nożnej!!!! 20:31, 16.05.2021

Jacek Jacek

1 0

W super lidze ??? Troszkę Cię fantazja poniosła :) 23:42, 16.05.2021

cooocooo

0 0

gramy w lidze podwórkowej, piłkarskim śmietniku europy. w europie nawet legia sie nie liczy... już
od poczatkowych faz eliminacji... 08:59, 18.05.2021

24 3

Na przerwę zimową "schodziliśmy" z 4 pkt przewagi nad PBB dzięki Ojrzyńskiemu i ligę kończymy z 4 pkt przewagi dzięki... Gąsiorowi. Sportowo jeszcze jedno : mam nadzieję, że to był ostatni mecz Zjawińskiego w Stali... Teraz pozostaje tylko jeden, ale niepokojący temat : licencja. A jeśli ją dostaniemy, trzeba wyciągnąć wnioski ze wszystkich licznych błędów i :
1. Zatrudnić dobrego trenera (nikt nie bierze pod uwagę, że mógłby to być nadal Gąsior, a ja spytam : a dlaczego nie ? Odniósł sukces, podniósł morale drużyny. No chyba, że sam nie chce, bo w końcu ma już 73 lata)
2. Pozbyć się nieudaczników, typu Zjawiński, czy nawet Kolev (strzelił tylko jedną bramkę, a przyczynił się do utraty dwóch...Dużo fauluje, strzela i podaje niecelnie)
3. Utrzymać za wszelką cenę Strączka, De Amo, Getingera, Flisa, Chorbadzińskiego, Forsella, Domańskiego, Maka, Prokicia, Tomasiewicza i Dadoka - to akurat jedenastka, wiem, że niektórych stać na więcej (np. Prokić i Mak), ale były zachorowania na covid i to utrudniło osiągnięcie pełnej dyspozycji. W normalnych warunkach i ze zdrowym już Kościelnym, to powinien być podstawowy skład Stali w następnym sezonie. Trzeba więc wzmocnić drużynę 3-4 dobrymi zawodnikami (ale wyszukanymi profesjonalnie, a nie tak żenująco, jak robiliśmy transfery w lecie zeszłego roku), zwłaszcza środkowym napastnikiem - dobrym strzelcem (może wróciłby Żyro z Piasta..? Tam wiele nie pograł).
I to jest czwarty punkt programu Stali na następny sezon, aby mogła okazać się lepsza od trzech beniaminków, bo to oni na wejściu teraz będą głównymi kandydatami do spadku. Może jeszcze powinien być punkt piąty : walne zebranie spółki akcyjnej Stal Mielec z udziałem kibiców i wszystkich zainteresowanych, na którym nastąpi rzetelna dyskusja o przyszłości Stali. 20:39, 16.05.2021

....

0 0

Strąka nie zatrzymamy. Trzeba ratować klubową kasę. 13:44, 17.05.2021

KibicKibic

27 3

Gratulacje dla zawodników i trenera. Brawo Mielec żyje piłką nożną 20:54, 16.05.2021

SeniorSenior

20 3

Gratulacje dla piłkarzy i dla trenera pana W.Gąsiora-nasz rocznik to twardziele. 21:38, 16.05.2021

NiewesołoNiewesoło

12 16

Z tym składem drużyny, z tym zarządem i trenerem sukcesów nie będzie. Chyba, że chcemy się w każdym sezonie bronić przed spadkiem. Tu są potrzebne głębokie zmiany, nie zamiany. 21:54, 16.05.2021

2 4

Na głębokie zmiany potrzebna jest kasa, jaką mają np. w Rakowie (bogaty, prywatny właściciel klubu). My jej nie mamy i w małym, nieatrakcyjnym Mielcu (z tego też powodu nie przyciągniemy tu lepszych zawodników) nigdy nie będziemy mieć. Więc tak - co sezon będziemy się bić o utrzymanie. 00:22, 17.05.2021

Do były MielczaninDo były Mielczanin

3 0

Wychowankowie, młode chłopaki, jest wielu młodych mielczan grających w młodzikach, którzy niejednokrotnie lepiej by zagrali niż niektóre "gwiazdy" . 01:43, 17.05.2021

DarDar

13 2

Oczekujemy takich rozegrań w kolejnym sezonie. Droga Warty jest godna naśladowania. 22:00, 16.05.2021

awz7awz7

17 2

Piękna akcja na 1:1 Gratulacje dla Stali Mielec 22:12, 16.05.2021

miwesolomiwesolo

16 2

Super, więc przynieś worek z pieniędzmi i idż do zarządu!!!
Pan Gąsior zasłużył na szacunek za to co zrobił! Oczywiście dla chłopaków Sława!!!!
22:17, 16.05.2021

MarioMario

21 3

Brawo stal mielec, brawo trener Gasior. Pisałem jak przychodził trener ze to mielczan i szczęście będzie przy nim. I się udało!!!Panie trenerze szacun za wszystko, za wiarę w sukces,za mądre ustawianie drużyny, za ekstraklasa dla stali. A wszyscy Ci co hejtowali - należy się słowo przepraszam dla prezesa Klimka i trenera Gąsiora.!!! 22:20, 16.05.2021

Brawo dla TRENERABrawo dla TRENERA

13 8

Wielkie brawa dla TRENERA! Dokonał dotąd rzeczy niemożliwej, wyciągnął z dna! Brawo dla BRAMKARZA! Młody ale jak dynamiczny i z wielkim talentem intuicji! Kapitan zdecydowanie do wymiany! będą jeszcze lepsze wyniki. 22:22, 16.05.2021

ProrokProrok

4 5

Więcej pokory w przyszłym sezonie i nie dewastujcie już samochodów! 22:42, 16.05.2021

XxxxxxXxxxxx

8 1

Gratulacje za walkę do końca dziękujemy.⚪🔵👍💟😄💪 22:51, 16.05.2021

LimboLimbo

8 5

Gosiorowi podziękować chłop ma już dużo lat i do pracy ciężkiej ruszamy bieganie na biesiadce pływanie w Wisłoce jak będzie duża woda i siłownia codziennie do rozpoczęcia sezonu a potem Mistrz Kraju i liga Mistrzow a jak nie to spadek 23:00, 16.05.2021

15 2

Gratulacje dla Stali Mielec dla trenerow wielki szacunek I Bodzia W ❤️ 23:19, 16.05.2021

kibickibic

7 1

tylko zwyciestwo Stal Mielec tylko zwyciestwo 00:52, 17.05.2021

ZenekZenek

2 21

Historyczny sukces ha ha udało się nie spaść ha ha z czego tu się cieszyć... 02:58, 17.05.2021

5 1

Gratuluję Stali Mielec. Ponieważ sport to przede wszystkim finanse , a tutaj wszystko się zgadza . Stal Mielec wycenia się na 6 mln Euro . Podbeskidzie które odpadło z ekstraklasy - na 5 mln Euro. Jak widać ranking transferowy odzwierciedla pozycję w lidze . 03:07, 17.05.2021

BramkarzBramkarz

6 6

Niewątpliwie gol dla Śląska był bardzo ładny i efektowny, ale BYŁ DO WYBRONIENIA. Bramkarz miał już piłkę na ręce, ale o ułamek sekundy za próżno się rzucił i nie zdołał wybić piłki. 03:19, 17.05.2021

kubakuba

3 19

udało sie jak ślepej kurze ziarno. Ale czy za rok też będą mieć tyle szczęścia 08:31, 17.05.2021

1 6

Liga Mistrzow w następnym sezonie proszę się przygotować odpowiednio amen 16:28, 17.05.2021

dddd

4 1

Skoro Legia nie chce Cholewiaka to może powrót ? 11:31, 18.05.2021

KibicKibic

1 2

Co z licencją? Może warto o tym zrobić artykuł? Czy Stal złożyła odwołanie? 12:28, 18.05.2021