JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - PGE FKS STAL MIELEC. Aż sześć bramek na Podlasiu! [FOTO, WIDEO]

00:49, 21.04.2021 P.C Aktualizacja: 18:36, 22.04.2021

Piłkarska PKO BP Ekstraklasa wjechała na ostatnią prostą. Czas na rozstrzygnięcia sezonu. Tych nie widać na dole tabeli. Kto wróci do 1 ligi? Tabelę zamykała Stal ale miała dwa mecze mniej od Podbeskidzia Bielsko-Biała i tylko jeden punkt straty. Górale prowadzili we Wrocławiu, ale przegrali 3:4 po golu w 95 minucie. Stal pojechała do Białegostoku z zamiarem ucieczki z ostatniego miejsca. Jesienią u siebie pokonała Jagiellonię 3:1. Przegrywała 0:2, ale wywiozła remis.

Piłka nożna, PKO BP EKSTRAKLASA
JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - PGE FKS STAL MIELEC 3:3 (2:1)

1:0 -
3 min - 25. Bogdan Tiru
2:0 - 12 min - 14. Tomas Pikryl
2:1 - 17 min - 32. Jonatan De Amo Perez
2:2 - 69 min - 7. Maciej Domański (karny)
3:2 - 85 min - 25. Bogdan Tiru
3:3 - 90+5 min - 10. Mateusz Mak

[FOTORELACJA]8570[/FOTORELACJA]

Jagiellonia: 55. Xavier Dziekoński - 15. Kris Twardek (46, 31. Bartosz Bida), 25. Bogdan ?îru, 3. Błażej Augustyn, 12. Godfrey Stephen - 10. Maciej Makuszewski (63, 7. Konrad Wrzesiński), 99. Bartosz Kwiecień (63, 21. Jakov Puljić), 6. Taras Romanczuk, 26. Martin Pospíšil, 14. Tomáš Přikryl - 11. Jesús Imaz.

Stal: 13. Rafał Strączek - 2. Albin Granlund (58, 96. Robert Dadok), 32. Jonathan de Amo (74, 5. Mateusz Żyro), 21. Mateusz Matras, 6. Marcin Flis, 23. Krystian Getinger - 20. Grzegorz Tomasiewicz, 8. Maciej Urbańczyk, 7. Maciej Domański - 77. Maciej Jankowski (46, 99. Łukasz Zjawiński; 86, 10. Mateusz Mak), 9. Andreja Prokić (58, 17. Petteri Forsell).

Żółte kartki: Kwiecień - Żyro.

Sędzia Główny: Szymon Marciniak
Sędziowie asystenci: Paweł Sokolnicki, Filip Sierant
Sędzia techniczny: Tomasz Marciniak
Sędziowie VAR: Paweł Pskit, Konrad Sapela.

PRZEBIEG MECZU

ATAK GOSPODARZY   ATAK GOŚCI

W zespole z Mielca nie może zagrać pauzujący za nadmiar żółtych kartek obrońca Bozhidar Chorbadzhiyski. Drobny uraz wykluczył wyjazd na Podlasie Aleksandara Koleva. Być może problemy ze zdrowiem ma też Mateusz Żyro, zabrakło go na przedmeczowej rozgrzewce. Doszedł jednak do siebie i pojawił się w drugiej połowie. Zmienił kontuzjowanego Pereza.

Stal weszła w mecz bardzo rozkojarzona i już w 3 minucie straciła bramkę po rzucie rożnym, zachowując się w defensywnie bardzo biernie. Strączek przy strzale z kilku metrów był bez szans.

WIDEO - GOL NA 1:0

Gospodarze intensywnie szukali też drugiego gola, mecz stał się szybko bardzo żywy. Bramka obudziła Stal, która odgryzła się celnym uderzeniem po kontrze, jednak w środek bramki.

Stalowcy zostawiali na boisku zbyt dużo miejsca. Prostopadłe podanie uruchomiło Prikryla, który mimo asysty dwóch obrońców zdołał pokonać Strączka w 12 minucie.

WIDEO - GOL NA 2:0

Kilka minut później jeden z defensorów uratował Jagiellonię, strzał Getingera zmierzał do bramki. Piłka została zbita na rzut rożny, po którym jednak gol dla mielczan już wpadł! Trafił głową Perez!

WIDEO - GOL NA 2:1

Stal chciała przejąć inicjatywę i chwilowo zamknęła gospodarzy w ich polu karnym, ta przewaga zakończyła się dobrym dośrodkowaniem, ale niecelnym strzałem Pereza. Kolejną próbę zatrzymał golkiper miejscowych.

Jagiellonia popisała się kolejnym świetnym podaniem prostopadłym, ale tym razem strzał świetnie odbił Strączek. Jego koledzy zatrzymali uderzenie zmierzające do siatki po rzucie rożnym. Była to dopiero 25 minuta gry, a w tym meczu wydarzyło się już bardzo dużo.

Kolejne 20 minut upłynęło pod znakiem lekkiej przewagi mielczan, Stalowcy nawet trafili do siatki, ale Jankowski był na niewielkim spalonym. Jagiellonia miała swoją wielką okazję, po kolejnym błędzie defensywy Stali, ale znów świetnie interweniował Strączek.

Dopiero w 57 minucie, po zmianie stron, zobaczyliśmy konkretniejszą akcję ofensywną. Indywidualna próba pomocnika gospodarzy doprowadziła go przed Strączka, ale strzał w ostatniej chwili zablokował Perez.

Po godzinie gry Forsell rozprowadził kontrę, Dadok wyłożył przed pustą bramkę, ale zabrakło zamknięcia.

W 69 minucie Stal dopięła swego i wyrównała. Rzut karny po zagraniu ręką pewnie wykorzystał Domański!

WIDEO - GOL NA 2:2

Kilkadziesiąt sekund później Forsell oddał soczysty strzał, a Zjawińskiemu brakło ułamków sekundy by dobić piłkę przed bramkarzem.

W 80 minucie Jagiellonia popisała się wymianą kilka podań w pobliżu bramki Strączka, bardzo groźny strzał z 11 metrów zablokowali jednak mieleccy defensorzy. Był to czas wyraźniejszej przewagi gospodarzy.

Stal zaczęła łapać zadyszkę, co otworzyło drogę po trzy punkty dla gospodarzy. Jagiellonia skopiowała swój wyczyn z pierwszej połowy, dośrodkowanie ze stałego fragmentu zamknął Tiru i w końcówce odzyskała prowadzenie. Trener Stali zareagował błyskawicznie zdjęciem z boiska wprowadzonego po przerwie Zjawińskiego.

WIDEO - GOL NA 3:2

Stal otworzyła się mocno w końcówce, chciała ratować remis. W doskonałej pozycji jednak Forsell mocno chybił.

W doliczonym czasie gry gospodarze szukali gry na czas, Stal jeszcze ruszyła z kontrą. Dadok dorzucił w pole karne i wyrównał Mak!

Stal zrównała się ilością punktów z Podbeskidziem Bielsko-Biała, mając jeden mecz rozegrany mniej. Dzięki bramce zdobytej w Mielcu zespół z Bielska ma jednak korzystny bilans meczów bezpośrednich i w efekcie nadal wyprzedza Stal w tabeli.

Wybierz najlepszego piłkarza Stali w meczu z Jagiellonią

Ankieta zakończona, dziękujemy za oddane głosy. Wyniki głosowania są widoczne poniżej:

35 26

I tyle nam pozostało. Oglądanie się na potknięcia rywali. To ma być drużyna ekstraklasowa? Litości! Wracajcie do 1 ligii. Tam Wasze miejsce. 04:54, 21.04.2021

WójtWójt

6 8

Ich miejsce jest w drugiej lidze i to na końcu. 10:24, 21.04.2021

xDxD

1 0

@Wójt wyjdz na boisko i sam pokaz jak sie gra.

A nie sorry, umiesz tylko siedziec przed kompem i hejtowac 08:25, 22.04.2021

LimboLimbo

9 23

Wygrają wierze w chłopaków oni wiedza jak to zrobić to nasi następny sezon Liga Mistrzow 06:53, 21.04.2021

ASPASP

19 6

Ja bym to nie nazwał dramat. Bo Podbeskidzie postawiło się dużo mocniejszemu Śląskowi i po niezłej grze zasłużyło na remis. Sport dlatego jest pasjonujący że właśnie takie sytuacje się zdarzają i kibice chcą takie mecze oglądać. I po tym meczu , dla mnie Podbeskidzie, jak będzie tak grać, to jest bliższe w utrzymaniu się w ekstraklasie. 07:06, 21.04.2021

WójtWójt

4 3

Dzisiejszy sport polega na kasie. Kto ma więcej kupuje lepszych zawodników i wygrywa. Ot co. 10:26, 21.04.2021

ASPASP

6 1

Kasa jest ważna . Ale można mieć kasę i drużyny nie mieć. Stal miała większą kasę od Warty , Podbeskidzia i Rakowa a gry nie ma. Trzeba wiedzieć kto jest do drużyny potrzebny, kogo kupić i kiedy sprzedać. Raków dobrą politykę prowadzi i już dostanie na zakończenie ligi z 5 mil a Stal tylko 750 tys. 20-letni środkowy obrońca Rakowa Częstochowa, Kamil Piątkowski, latem zostanie piłkarzem Red Bull Salzburg - podaje Onet. Ekipa z Austrii zapłaci za środkowego obrońcę Rakowa 6 mln euro 12:16, 21.04.2021

..

9 8

Stal powinna się skupić na grze w Superlidze! Najsłabsze angielskie kluby się z Superligi wycofały, więc przynajmniej nie będzie rozklepywania amatorów po 12:0 07:35, 21.04.2021

HeheHehe

17 5

Popatrzcie jak walczy Podbeskidze patałachy
A Ci napinacze walczymy do końca filmików więcej hehe 07:36, 21.04.2021

OnOn

21 4

Panie trenerze - proszę tym naszym grajkom pokazać wczorajszy mecz Podbeskidzia ze Śląskiem i niech się uczą jak się gra! Do końca wola walki, gryzienie trawy, a nie to co nasze kopacze prezentują! 09:35, 21.04.2021

osanosan

21 4

Jak spadna ,to sponsorzy odejda i bedzie powtorka z historii.Pozostaje grysc trawe i walczyc. 09:37, 21.04.2021

ktosikowaktosikowa

4 0

trudno się mówi , to piłkarze powinni zdecydować czy chcą gryż trawę 10:31, 21.04.2021

13 9

ja juz nie wierzę , żę wygrają ten mecz . Miejsce stali jest w 1 lidze . Tam się dobrze czują . 10:29, 21.04.2021

Zarządzaj jak Stal MZarządzaj jak Stal M

2 1

Organizacyjnie jak wOrganizacyjnie jak w

5 2

Dodam tylko dlaczego tak jest?
Kolesiostwo i zachowanie status quo wszystko w swoim gronie by nie przyszedł nikt mądrzejszy i chce coś dobrego zrobić a nierozwalil im układu i ciepłych posadek.Wracaja do swoich bo są mierni ale wierni. 12:14, 21.04.2021

Stal Stal

17 14

Chwalicie podbeskidzie które gra chłam obejrzyjcie sobie mecz Warta- podbeskidzie. ten mecz pokazuje całą prawdę o grze bielska. Stal się utrzyma. A najwięcej tu szczekają Ci co nawet na 1 meczu nie byli w życiu zwykłe internetowe pieski. 13:56, 21.04.2021

masz racjemasz racje

5 3

Podbeskidzie gra najgorzej z wszystkich wystarczy popatrzec ile bramek stracilo,jedyna roznica to im strzela bramy Bilinski jakby nie on to by mieli 10pkt.my stwarzamy mnostwo sytuacji ligowa czolowka tylko niestety nie trafiamy i tu tkwi problem 14:14, 21.04.2021

Zenon Zenon

8 9

Dramat to będzie dzisiaj 🤣🤣5-0 dla Jagi 15:00, 21.04.2021

PzpnPzpn

0 6

Dlaczego sędzia jest z Płocka jak Wisła też walczy o utrzymanie? Przypadek nie sądzę 16:03, 21.04.2021

LimboLimbo

7 5

Co wy wiecie o piłce na strefę dymac od 7 do 15 tyrać jak psy a piłka i tak się utrzyma balwany myscie żeby scie mieli co do gara wsadzić ryżu i pała po krzyzu 17:17, 21.04.2021

15 5

12 minuta 2;0 dla Jagi. Masakra kopaczy z Mielca wstyd. 18:13, 21.04.2021

HugoHugo

7 4

O Boże ludzie wypi....
Wstyd 18:13, 21.04.2021

OmgOmg

9 4

12 minut gry i przegrywają 0:2. Kończ waść. Wstydu oszczędź... 18:14, 21.04.2021

LimboLimbo

6 6

Patalachy nie piłkarze Gosior do boksu 18:16, 21.04.2021

OkoOko

5 3

Dużo błędów własnych Stali za dużo niedokładnych podań. 2:1 przerwa🔥 18:48, 21.04.2021

OkoOko

2 6

Mamy wynik w kieszeni stalowcy kopią na swojej połowie Tomasiewicz boi się grać do przodu. Jest 2:1 dla Jagi. 19:17, 21.04.2021

AniołAnioł

4 9

Urbańczyk i Domański po bojsku dyrdają jak obłąkani po mamrocie 19:39, 21.04.2021

BobiBobi

4 6

Wszystko te Dziady przegrywają rozwiązać to .😭🙈🙈🙉🙉🙉 19:48, 21.04.2021

BobiBobi

1 2

Serce boli . Ale dziękuję za walkę do końca . Zrób cię wszystko panowie z Pogonią trawę gryzcie. 20:34, 21.04.2021

AdiAdi

8 3

Nowemu prezesowi i jego ekipie gratuluje pomysłów na zarządzanie i wyników! 19:50, 21.04.2021

ArabArab

10 5

Stal w 1 lidze gratulacje dziady. Brawo zarząd kombinatorów Stali 19:51, 21.04.2021

RMI1939RMI1939

2 4

Ojrzyński - Gąsior 4-1 (Zagłębie, Jagiellonia) Gdzie to szczęście.? 20:01, 21.04.2021

4 1

Bogu dzięki, cud, szczęście. Umiejętności takie jak wartości. Już to pisałem, czy nie da się zabezpieczyć srodka obrony. życzę szczęścia.Wierny, stary, zamiejscowy. 20:30, 21.04.2021

komentatorkomentator

6 2

Wsciekłe psy szczekaja karawana jedzie dalej. 20:34, 21.04.2021

legionistalegionista

10 2

Ludzie to tylko sport i to uprawiany przez innych a wy siedzicie przed monitorami oglądacie i komentujecie. Polecam wyjść na rower, spacer a mecz oglądnąć przy piwku i dać sobie na luz 20:52, 21.04.2021

ataisatais

16 3

Znam Gąsiora jeszcze z lat szkolnych. Był bardzo dobrym piłkarzem. Nie chcę Go oceniać jako trenera ale uważam, że jest facetem z jajami i po przyjeździe z Białegostoku każe Zjawińskiemu się spakować i *%#)!& z Mielca. Wcześniej był już "jonasz" piłki nożnej w Mielcu i piłkarskie "drewno" 21:13, 21.04.2021

prawda to ja prawda to ja

11 1

Udało się wyrwać remis . Ale strata 2 bramki to mistrzostwo naszych " szybkich" obrońców. 21:25, 21.04.2021

LimboLimbo

1 10

Zalatwlfili punkta bo Jaga by nich rozniosła curwa patrzmy na przyszłość Klimek otwórz w Mielcu skup złota bo ludzie są bogaci albo skup makulatury pajacu 22:02, 21.04.2021

JaneczekJaneczek

9 4

Bielsko ma mecz z Płockiem wystarczy że wygrają bo my wszystkie przegramy 22:09, 21.04.2021

okooko

7 8

Z Pogonia wygramy , panie Prezesie jestesmy z Toba , panie Wlodku tylko zwyciestwo , Stalo kochany klubie nasz ...... ? 22:44, 21.04.2021

HfdHfd

1 3

Matras powinien zostac w Mielcu dla dobra klubu 23:06, 21.04.2021

Na otwarcie łezNa otwarcie łez

8 4

Ten punkt nie wystarczy na utrzymanie po tych wszystkich "numerach" . Spadek pewny. 23:47, 21.04.2021

STAL FKS 1978STAL FKS 1978

10 3

Prawda jest taka, że to nic nie da.
W Mielcu nie ma drużyny, kolektywu zgranych zawodników. Większość posiada marne umiejętności. Nie ma trenera i przede wszystkim nie ma zarządu. Ludzi którym by zależało i mieli ambicję, aby osiągać najwyższe cele, a nie liczyć kasę. Szkoda. Zastanawiam się, czy tak na prawdę Mielec ma PRAWDZIWYCH kibiców? Bo jak można było dopuścić do takiego bagna, które przecież nie powstało z dnia na dzień. Do tego dochodzi jeszcze gówniarzerskie potraktowanie byłych trenerów. Wstyd, żenada, dziecinada. Jeszcze raz szkoda prawdziwych, starych fanów, sympatyków i mieszkańców Mielca, którzy mieli jakieś nadzieję na powrót świetności klubu. Teraz trudno będzie to wszystko odbudować i wymagać to będzie kolejnych długich lat , ale trzeba wszystko od podstaw zmienić . Wszystkie osoby , które dotychczas były związane z klubem powinny dla dobra wszystkich i własnego honoru odsunąć się na bok, czy nie tak? 00:00, 22.04.2021

Złota Stal MielecZłota Stal Mielec

1 3

zarząd powinien przedstawić stan finansowy i kadrowy I zespołu zaraz po uzyskaniu awansu oraz np, na koniec marca br, być może te dane obniżyłyby częściowo falę hejtu.
większość tego hejtu piszą "ekranowi puszkarze" (telewizor, komputer i piwo) znający sport tylko w tym ujęciu, a o zarządzaniu i ekonomii wiedzą tylko tyle - żeby prądu i piwka nie zabrakło 06:23, 22.04.2021

ASPASP

11 0

Wypowiedż trenera Stali Mielec na konferencji prasowej po meczu z Jagielonią. Nie pamiętam kiedy Stal zdobyła 3 bramki. Między innymi panie trenerze wLaśnie z Jagielonią 28 listopada w Mielcu . To jak Pan się przygotował do tego meczu jak nawet nie wie jaki był wynik 1 spotkania. Jeszcze udało im się strzelić Piastowi i Legii , Druga wypowiedż Jagielonia ma zawodników ekstraklasowych a Mielec ma jakich? Szczęścia , szczęścia i jeszcze raz szczęścia to może się utrzymamy 07:37, 22.04.2021

Jack POidełkoJack POidełko

0 0

Bo w tym wieku to sie tylko pamieta ile na wypłate.....i Pan Trener pewnie to wie :) 06:25, 23.04.2021

SkkSkk

6 2

Czym sie tak jaracie *%#)!& remisem? W klubie nie ma kasy na 1 lige a co dopiero..... na naszych oczach pilka nozna w Mielcu znowu upada 08:16, 22.04.2021

....

2 6

ch wiesz cieciu, a szczekasz w necie. 08:26, 22.04.2021

LimboLimbo

0 2

Gosior chwali zawodników jagieloni a nas to co curwa zremisowali trzeba ich pochwalić a nie tylko krytykować utrzymamy się pokażcie tym co Was krytykują klasę 22:05, 22.04.2021

OnOn

2 0

Właśnie Podbeskidzie wygrało z Lechem więc żegnaj Ekstraklaso! 🙁 22:28, 23.04.2021