KF STAL MIELEC - GÓRNIK POLKOWICE. Przyjezdni wygrywają i awansują do ekstraklasy

21:00, 10.04.2021 K.S Aktualizacja: 15:53, 11.04.2021

Niepowodzeniem zakończyło się sobotnie spotkanie KF Stal Mielec z Górnikiem Polkowice. Przyjezdni wygrali pewnie 9:2 i hucznie świętowali awans do futsalowej ekstraklasy.

Futsal, 1 liga PZPN
KF Stal Mielec - Górnik Polkowice 2:9 (1:7)

2:9 - 36 min - 3. Mateusz Dopart

KF STAL: 1. Jan Zachariasz - 7. Tomasz Skowron ©, 3. Mateusz Dopart, 77. Damian Bożek, 10. Kamil Kłos oraz 20. Artur Ząbek, 4. Dawid Florian, 21. Maciej Ryba.

GÓRNIK: 1. Grzegorz Duda - 8. Oleksandr Nahaitsev, 9. Patryk Potocki, 14. Marcel Michalczak, 16. Radosław Karpiński oraz 12. Wojciech Wójtowicz ©, 22. Łukasz Sikorski - 3. Paweł Wyżga, 10. Dawid Biały, 11. Kamil Olszewski, 13 Marcel Wolan, 15. Marek Dudka.

Żółte kartki: Florian, Skowron (Stal)

SKRÓT MECZU:

Spotkanie od samego początku rozpoczęło się zdecydowaną dominacją przyjezdnych, którzy wiedzieli, o co walczą - awans do ekstraklasy futsalu był dla nich na wyciągnięcie ręki.

W ciągu dziesięciu minut strzelili cztery bramki. Później, dla mielczan, było już tylko gorzej. Pierwsza połowa zamknęła się rezultatem 1:7.

Po przerwie Górnik mógł już spokojnie rozgrywać i bez presji dociągnąć do końca meczu. Mimo to strzelili jeszcze dwie bramki. KF Stal Mielec na cztery minuty przed końcem wywalczyła drugą bramkę.

Już przed meczem mielczanie wiedzieli, że spadają do 2 ligi po roku gry na zapleczu ekstraklasy futsalu.