Elektryczna hulajnoga w świetnej cenie! [reklama]
Mielczanin Zbigniew Żola urodził się w 1949 roku. W 1966 roku rozpoczął przygodę z szermierką jako zawodnik, a już w 1970 roku podjął pracę trenera tego elitarnego sportu. Właśnie mija 50 lat niemal nieprzerwanej trenerskiej kariery. Jak podkreślają liczni podopieczni Zbigniewa Żoli, to kariera oznaczona wieloma sukcesami, nie tylko sportowymi, ale również wychowawczymi.
Klub PTG Sokół 1893 Mielec w poniedziałkowe popołudnie przygotował kameralną uroczystość honorującą zasłużonego trenera. Było wideo wspominające najważniejsze daty i dokonania, zebrani - razem z jubilatem - wysłuchali także długich życzeń i podziękowań, przede wszystkim od wychowanków Zbigniewa Żoli.
Do gratulacji dołączyli się też mieleccy samorządowcy i politycy, w tym poseł Fryderyk Kapinos, prezydent Jacek Wiśniewski i starosta Stanisław Lonczak.
Żona Emilia, także była zawodniczka, życzyły trenerowi spełnienia marzeń, czyli wychowanka walczącego o medale olimpijskie. Sam Zbigniew Żola wyraził nadzieję, że to wkrótce się wydarzy. Bliski kwalifikacji olimpijskich wydaje się być Wojciech Lubieniecki - obecnie jeden z najlepszych szermierzy młodego pokolenia w kraju.
[FOTORELACJA]8243[/FOTORELACJA]
Matjar20:11, 01.09.2020
Gratulacje P.Zbyszku mile wspominam współpracę i sukcesy w Radomyślu W.
Ako06:45, 02.09.2020
wielki szacunek dla Pana i jego pracy ! powodzenia !
Ciekawski07:50, 02.09.2020
Nawet nie wiedziałem, ze w Mielcu można trenować szermierkę.
Można by coś więcej napisać w tym artykule, np jakie były sukcesy bo przez 50 lat to chyba coś się trafiło?
Chwileczke18:39, 02.09.2020
A kogo to obchodzi co Zbigniew Żola robi od 50 lat? Pożarli, popili i zdjęcia porobili
szerry19:36, 02.09.2020
Jak Cię nie obchodzi to nie czytaj i nie komentuj.
ala10:18, 03.09.2020
mądry człowiek chce wiedzieć
Nouvelle22:05, 02.09.2020
Wszystkiego dobrego Trenerze! Dużo wyrzeczeń, poświęceń niejednokrotnie kosztem życia prywatnego by zawodnicy mogli trenować, pojechać na zawody czy obozy. 50 lat - większość życia dla jednej pasji, dzisiaj nie ma już takich ludzi.
Szkoda, że szermierka w Mielcu zawsze była w wielkim cieniu piłki nożnej i siatkowej... Przez te 50 lat było wiele sukcesów zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej, o których niestety mało kto słyszał
Zawodniczka19:12, 03.09.2020
Święte słowa, to wszystko co tu zostało napisane to cała prawda o panu Zoli 👍🙂
3 0
W Mielcu są 2 bardzo dobre kluby z sukcesami. Świetny sport dla młodzieży.