Zamknij
REKLAMA

Kolejne pięć śmigłowców Black Hawk z Mielca dla Sił Powietrznych Filipin

21:13, 10.06.2021 | P.C
Skomentuj Fot. PZL MIELEC
REKLAMA

Zakłady PZL Mielec, należące do koncernu Lockheed Martin przekazały kolejnych pięć śmigłowców S-70i Black Hawk dla Sił Powietrznych Filipin (PAF) do Clark Air Base. Pięć nowych śmigłowców zwiększa liczbę już dostarczonych do 11 w wersji bojowo – wielozadaniowej. W sumie PAF zamówiły 16 takich maszyn.

- Jesteśmy wdzięczni za zaufanie, jakim Republika Filipin obdarzyła PZL Mielec i  śmigłowce Sikorsky S-70i Black Hawk, wprowadzając je do swojej floty śmigłowców bojowo-wielozadaniowych - powiedział Janusz Zakręcki, prezes zarządu i dyrektor naczelny PZL Mielec. - Zrealizowaliśmy dostawę na czas, zgodnie z harmonogramem, dzięki mocnemu partnerstwu PZL, Sikorsky oraz Departamentu Obrony Narodowej Filipin i Sił Powietrznych Filipin - dodał. 

Rząd Republiki Filipin złożył zamówienie w PZL Mielec na dostawę 16 śmigłowców S-70i Black Hawk w kwietniu 2019 roku w ramach Ustawy o Modernizacji Sił Zbrojnych Filipin. Pierwszą partię sześciu śmigłowców Black Hawk dostarczono w grudniu 2020 roku. Trzecia, ostatnia partia pięciu maszyn zostanie dostarczona pod koniec 2021 roku.

Black Hawk jest sprawdzonym, najlepszym w swojej klasie śmigłowcem wielozadaniowym. Dysponując śmigłowcami w wersji bojowo - wielozadaniowej, PAF będzie w stanie szybko skonfigurować swoją nową flotę na potrzeby szeregu misji wojskowych i humanitarnych. 

PZL Mielec jest największym zakładem produkcyjnym należącym do koncernu Lockheed Martin zlokalizowanym poza terytorium Stanów Zjednoczonych. Posiada ponad 80-letnie doświadczenie w produkcji lotniczej, a od 2009 roku w zakładach wyprodukowano 75 śmigłowców S-70i Black Hawk dla 10 krajów.

(P.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

HrktlHrktl

3 1

A kiedy antoni parowka zamowi dla naszej armi bo poerwsze sztuki mialy byc w 2016 a jak nie bylo tak niema no chyba ze jego komisja klepie nowy model z puszek po piwie 23:17, 12.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PRACUJ W SZWECJIPRACUJ W SZWECJI

1 2

Pełno pracy w Szwecji czeka na Polaków, polscy pracownicy są tam poszukiwani i dobrze opłacani a rząd Szwecji daje duże dopłaty do budowy domów oraz działki jeżeli tylko ktoś zadeklaruje że zostaje na stałe; SZWECJA ZAPRASZA

https://pl.indeed.com/praca?q=szwecja&mna=5&aceid=&gclid=EAIaIQobChMIrI3S3sGj8QIVCgd7Ch3w0wHqEAAYASAAEgL2afD_BwE 12:55, 19.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%