Zamknij
REKLAMA

Pożyczki online - na czym polegają?

11:40, 11.10.2021 | Materiał partnera

Pożyczka jest często jedynym sposobem na jakiś większy zakup, spełnienie marzenia czy inny cel, wymagający sporych nakładów finansowych. Mało kto posiada na tyle wysokie oszczędności, by z własnej kieszeni sfinansować zakup nowego samochodu czy daleką podróż. Nie każdy jednak ma szansę na uzyskanie kredytu w banku. Aby móc go uzyskać, konieczne jest spełnienie szeregu warunków, które wcale nie tak łatwo jest spełnić. Na szczęście istnieją jeszcze instytucje pozabankowe, czyli tzw. parabanki, które umożliwiają uzyskanie pożyczki online przez Internet, bez wychodzenia z domu i konieczności spełnienia mnóstwa wymagań. Czym są pożyczki online, jak je uzyskać i czy są bezpieczne?

Pożyczka przez Internet- czym różni się od pożyczki w banku?

Pożyczka przez Internet to bardzo wygodna forma pożyczenia gotówki. Od kredytu zaciągniętego w banku różni ją przede wszystkim forma udzielania. Pożyczka online udzielana jest przez instytucję pozabankową, a wypłata pieniędzy na konto bankowe możliwa jest dosłownie w kilka minut. Znaczącą różnicą są także wymagania stawiane kredytobiorcy. W banku wymagania są dość surowe. Konieczne jest posiadanie idealnej historii kredytowej. Znaczenie ma także posiadanie stałej pracy, wysokich dochodów i ogólna wypłacalność. Te wszystkie czynniki wpływają na zdolność kredytową. Dopiero po jej określeniu wydawana jest decyzja o udzieleniu kredytu bądź nie. W przypadku pożyczki online wszelkie formalności zredukowane są do minimum. Nie jest sprawdzana zdolność kredytowa, a sam proces uzyskiwania pożyczki jest bardzo prosty i szybki, możliwy do zamknięcia w zaledwie kilka minut. To o wiele szybciej niż w banku, a do tego cały proces można zakończyć bez wychodzenia z domu, z własnej kanapy. To wygodny i szybki sposób na uzyskanie dodatkowej gotówki.

Od czego zależy rzeczywista roczna stopa oprocentowania?

Całkowity koszt pożyczki jest o wiele wyższy niż kwota samego kredytu. Warto o tym pamiętać przed jego zaciągnięcie. Całkowita kwota pożyczki nie tylko to, co pożyczamy, ale także odsetki, które także musimy spłacić. Pożyczki pozabankowe są często wyżej oprocentowane niż pożyczki bankowe, a to sprawia, że całkowity koszt kredytu będzie wyższy. Okres spłaty kredytu także ma wpływ na koszt pożyczki. Im krótszy czas, tym mniejszy koszt. Należy jednak pamiętać, że całkowita kwota kredytu to jest kwota, którą pożyczamy powiększona o odsetki.

Jak uzyskać pożyczkę online?

Jak już wspominaliśmy, udzielenie pożyczki w banku wiąże się z wieloma formalności, a więc trwa nawet kilka miesięcy. Jeżeli natomiast jest to chwilowka, w kilka minut po wypełnieniu wniosku przez Internet otrzymujemy pieniądze na konto. Aby zaciągnąć pożyczkę, wystarczy na stronie internetowej instytucji pozabankowej i wypełnienie prostego formularza. Podaje się w nim kwotę, jaką chcemy pożyczyć oraz okres spłaty pożyczki. Otrzymujemy wówczas informację na temat tego, jak wysokie jest oprocentowanie pożyczki oraz ile wyniesie miesięczna rata. Nie jest konieczne sprawdzenie zdolności kredytowej, w przeciwieństwie do kredytu gotówkowego zaciąganego w banku. Cały proces przebiega bezproblemowo i szybko, a pieniądze pojawiają się na koncie już w kilka minut.

Czy chwilówka jest bezpieczna?

Pożyczek online nie trzeba się bać. Oczywiście, przed decyzją o zaciągnięciu pożyczki, należy się upewnić, czy dana instytucja jest godna zaufania oraz czy będziemy w stanie spłacić pożyczkę w deklarowanym terminie. Pożyczka online sama w sobie jest jednak bezpiecznym sposobem na błyskawiczne podreperowanie budżetu.

 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%